„Polacy w Argentynie” wystawa w MHPRL w Sandomierzu


Dramatyczne dzieje polityczne narodu polskiego sprawiły, że miliony Polaków w XIX i XX wieku opuściło ojczyznę i szukały schronienia w innych krajach. Jednym z tych krajów była Argentyna. Emigrację Polaków do tego kraju ukazuje wystawa w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Sandomierzu.

Polacy w Argentynie„została przygotowana z okazji 90-tej rocznicy stosunków dyplomatycznych między Polską i Argentyną oraz 40-tej rocznicy utworzenia warszawskiej iberystyki.

Wystawa została zorganizowana przez Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie.

Wystawa składa się z 33 plansz, na których przedstawiono historię emigrantów polskich w Argentynie oraz stosunki dyplomatyczne między Polską i Argentyną. Dokumentacja fotograficzna pochodzi ze zbiorów prywatnych rodzin polskich w Argentynie i Biblioteki Polskiej im. I Domeyki w Buenos Aires.

Scenariusz i wybór dokumentów: Marta Bryszewska
Tekst i redakcja: Edyta Kwiatkowska- Farys i Henryk Mittelstaedt
Projekt graficzny: Maia Łosowska

Wystawa będzie prezentowana w Oddziale MHPRL w Sandomierzu w miesiącach wrzesień - grudzień 2012 r.\

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz