Wygraj książkę: „Kobiety w życiu Marszałka Piłsudskiego” - wyniki


W naszym kolejnym konkursie do wygrania było pięć egzemplarzy książki Kobiety w życiu Marszałka Piłsudskiego Iwony Kienzler, Wkrótce trafią do zwycięzców.

Opis książki

Galerię pań ważnych w życiu Marszałka otwiera jego matka, jedyna kobieta, którą kochał naprawdę, a następnie  przedstawione zostały sylwetki Leonardy Lewandowskiej, jego „syberyjskiej ukochanej”, pierwszej żony Marii Juszkiewicz, dla której zmienił wyznanie oraz jego ostatniej małżonki - Aleksandry Szczerbickiej.

Jeden z rozdziałów poświęcony jest Kazimierze Iłłakowiczównie, osobistej sekretarce Marszałka, która także była zafascynowana nim jako mężczyzną. Przegląd dam serca Piłsudskiego zamykają Leokadia Lewandowska, piękna lekarka, towarzysząca mu podczas wyjazdu na Maderę oraz jego ostatnia fascynacja – Jadwiga Burhardt.

Piłsudski, jak wszyscy wybitni ludzie, nie był łatwy we współżyciu, o czym boleśnie przekonały się wszystkie jego partnerki. Biografowie Piłsudskiego zauważają w każdym z jego związków trzy zasadnicze fazy: pierwsze zauroczenie, które przeradzało się w głęboką fascynację, potem następowało pogłębienie więzi uczuciowej oraz intelektualnej, a następnie postępująca obojętność. Kobiety swego życia traktował bardzo instrumentalnie, a one nigdy nie przestały kochać tego nietuzinkowego, fascynującego mężczyzny. Uczucie było na tyle silne, że dwie z nich wolały umrzeć niż żyć ze świadomością odtrącenia przez niego.

Możliwy wariant odpowiedzi

Kobieta ze zdjęcia to Maria Piłsudska, de domo Koplewska, primo voto Juszkiewiczowa.

W drodze losowania wyłoniliśmy pięciu zwycięzców:

 1. Małgorzata Kwiecień z Krakowa
 2. Magdalena Świtała z Piły
 3. Barbara Hałacińska z Rudy Śląskiej
 4. Lidia Ciopała z Rybnika
 5. Zbigniew Zawadzki z Warszawy

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do naszego kolejnego konkursu. Na adresy uczestników konkursu wysłaliśmy informację o wynikach.

Nagrody

Pięć egzemplarzy książki Kobiety w życiu Marszałka Piłsudskiego, I. Kienzler, Bellona.

Wyciąg z regulaminu

Wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosowaliśmy książki. Nagrody zgodnie z regulaminem zostaną wysłane w ciągu 30 dni. Jednak zwykle trwa to znacznie krócej.


Regulamin konkursów organizowanych przez „historia.org.pl”


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

6 komentarzy

 1. Tomasz pisze:

  Witam. Chciałbym zapytać dlaczego nie dostałem żadnej odpowiedzi na maila o rozstrzygnięciu konkursu, tak jak było to wcześniej i czy zapisanie do newslettera musi być za każdym razem kiedy organizuje się nowy konkurs ?

  • Wojtek Duch pisze:

   Jeszcze nie zdążyliśmy wysłać każdemu e-maila. Zrobimy to jutro, nie we Wszystkich Świętych. Wystarczy być raz zapisanym: „Osoby zapisane wcześniej także wezmą udział w losowaniu.”.

 2. Magdalena pisze:

  Szanowna Redakcjo,

  czy maile podane w regulaminie są aktualne? Próbuję od pewnego czasu dowiedzieć się, gdzie zawieruszyła się nagroda, ale jak dotąd nikt nie raczył odpowiedzieć.

  • Wojtek Duch pisze:

   Dziwna, sprawa. My w ciągu maks. kilku dni listę zwycięzców podajemy wydawnictwu, które jest wydawcą książek. Już to sprawdzamy.

 3. Małgorzata pisze:

  Niestety jestem w takiej sytuacji jak pani Magdalena, próbowałam się z Państwem kontaktować przez email i telefon, jednak nie udało mi się. Mam nadzieję, że sprawa rozwiąże się pomyślnie.
  Pozdrawiam.

 4. Magdalena pisze:

  Udało się coś wyjaśnić czy raczej odpuścić sobie czekanie na książkę?

Zostaw własny komentarz