IV Koncert Niepodległości w Muzeum Powstania Warszawskiego


Z niekłamaną przyjemnością pragniemy zaprosić naszych Czytelników na niepowtarzalne wydarzenie patriotyczno-kulturalne, któremu patronuje portal Historia.org.pl. Zapraszamy na IV Koncert Niepodległości, który będzie miał miejsce 11 listopada 2012 r. w Muzeum Powstania Warszawskiego.

 Koncert Niepodległości to niezwykły spektakl słowno-muzyczny, od dwóch lat odbywający się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej., który rokrocznie podejmuje ważne tematy z historii Polski. Przedstawia niezwykłe – znane i zapomniane – polskie pieśni patriotyczne w nowoczesnych aranżacjach.

W Koncercie Niepodległości możemy wysłuchać niesamowitych wykonań pieśni patriotycznych w aranżacjach jazzowych, symfonicznych, rockowych, instrumentalnych, a także etnicznych. Wszystkie wykonania w nowoczesny sposób podkreślają piękno linii melodycznej oryginału, jednocześnie idealnie z nią harmonizując i w żaden sposób nie zaburzając, ani też nie wypaczając pierwotnego zamysłu. Wszystko to okraszone jest ponadto szczyptą historycznego komentarza, który odkrywa przed słuchaczem nieznane i niejednokrotnie zaskakujące fakty z dziejów naszej Ojczyzny oraz niesamowitą grą świateł.

IV Koncert Niepodległości prowadzić będzie znany aktor Wojciech Malajkat, zaś utwory muzyczne wykonywane będą przez wybitnych muzyków m.in. Aleksandrę Turkiewicz, Vasyla Popadiuka, Marka Bałatę, Tigrana Aleksanyana, zespół „Dziczka”, imama Janusza Aleksandrowicza, i wielu wielu innych. Utwory wykonywane przez niezwykłych gości, w niekonwencjonalnych aranżacjach, przeplatane będą opowieściami historycznymi oraz poezją Adama Mickiewicza i Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

Tegoroczna edycja Koncertu Niepodległości już po raz czwarty odbywać się będzie w Hali B Muzeum Powstania Warszawskiego, w industrialna pustce starej elektrowni oraz w cieniu zawieszonego nad głowami publiczności legendarnego amerykańskiego bombowca z II wojny światowej B-24 Liberator.

W tym roku organizatorzy Koncertu wzięli na poważnie wypracowane przez Joachima Lelewela hasło „Za naszą i waszą wolność”, jednakże - jak przystało na prawdziwych artystów - w tym miejscu również nas zaskoczyli. Czwarta edycja Koncertu ukazuje bowiem mniej znaną stronę tego hasła, opowiada o cudzoziemcach oraz mniejszościach narodowych i wyznaniowych walczących we wspólnej sprawie Rzeczypospolitej i o jej niepodległość.

Koncert przywołuje wiele postaci Polaków z wyboru, którzy mężnie bili się ramię w ramię z naszymi rodakami, co więcej wielokrotnie stawali na ich czele i sami organizowali oddziały. Artyści opowiedzą o historii rodów, które związały się z Rzeczypospolitą na wiele pokoleń, o wielokulturowości Polski Jagiellonów, o zgodnym współżyciu i pokojowym współistnieniu największych religii świata, gdy dookoła szalały burze pogromów i uprzedzeń.

Także miejsce, w którym tradycyjnie już gości Koncert Niepodległości - Muzeum Powstania Warszawskiego jest szczególne i stosowne do poruszanej tematyki. Upamiętnia ono bowiem zryw niepodległościowy, w którym jak się szacuje, wzięło udział po stronie polskiej nawet 18 różnych narodowości.

Zapraszamy zatem 11 listopada 2012 r. do Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79 na godzinę 20.00

Wstęp na koncert jest całkowicie bezpłatny. Bilety dostępne od 5 listopada w Sklepie i Galerii Sudawia ul. Racławicka 27 oraz kasach Muzeum Powstania Warszawskiego ul. Grzybowska 79. Uwaga szybko się rozchodzą!

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Koncertu Niepodległości: www.koncertniepodleglosci.pl

Zachęcamy również do odwiedzin na profilu Koncertu na Facebooku: www.facebook.com/profile.php?id=157266711754

Zapraszamy również do zobaczenia galerii zdjęć ubiegłorocznej edycji Koncertu: www.historia.org.pl/2011/11/14/historia-na-nowo-wyspiewana-iii-koncert-niepodleglosci-foto

Organizatorzy:

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz