W Nowym Jorku otwarto Muzeum Matematyki


15 grudnia 2012 r. w Nowym Jorku otwarto jedyne w Ameryce Północnej muzeum, które w całości poświęcone jest matematyce. Nie jest to pierwsza próba tego rodzaju, jednak pierwsza tak poważna (the Goudreau Museum – poprzednika obecnej placówki, zamknięto w roku 2006).

Projekt, w całości przeprowadzony i wykonany głównie za sprawą uporu i determinacji jego obecnego szefa - Glena Whitney’a, nastawiony jest na poznawanie przez zabawę oraz oddziaływanie na wyobraźnię. Na stronie internetowej muzeum czytamy, że „stara się ono poprawić ogólne rozumienie i rolę matematyki”.

Kosztem około 22 milionów dolarów stworzono nowoczesny gmach, pełen przyciągających uwagę pomocy, efektów specjalnych i wystaw. Wiele z nich ma charakter interaktywny. Chcąc wyjść do odwiedzających, już od samego początku istnienia placówki zdecydowano się przygotować wystawy objazdowe, które odwiedzą większość najwiekszych placówek muzealnych w kraju. Pierwszą taką wystawą jest Math Midway. Nie mniej ważna pozostaje seria prezentacji o nazwie Math Encounters, skierowana przede wszystkim do uczniów, studentów i nauczycieli, ale również wszystkich chętnych.

Film z uroczystego otwarcia Muzeum Matematyki:

Strona internetowa muzeum: http://momath.org

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Gienek pisze:

    Ciekaw jestm czy bedzie tam wzmianka o lwowiaku slawnym matematyku Stefanie Banachu

Zostaw własny komentarz