Białoruska firma wypuszcza kolekcję odzieży sygnowaną datą 1863


Białoruska firma LSTR Adzieńnie, określająca się jako producent młodzieżowej mody ulicznej wypuściła na rynek kolekcję ubrań sygnowaną 1863 - datą wybuchu Powstania Styczniowego.

fot. facebook.com/LSTRAdziennie

LSTR Adzieńnie swój produkt reklamuje jako:

„Nowy, klasyczny wzór, poświęcony bohaterskim wydarzeniom narodowej rewolucji wyzwoleńczej 1863. Wówczas, w 1863 roku, najlepsi ludzie naszego kraju zbuntowali się przeciwko rusyfikacji i carskiemu uciskowi. Bunt został stłumiony, ale pamięć o tych, którzy oddali swoje życie za wolność i równość pozostała do dziś.”

Ponadto LSTR do zakupu zachęca hasłem: „Święte kolumny z naszego logo dodadzą Ci 150 do męskości i siły”. Produkty mają stanowić alternatywę dla chińskich i tureckich ubrań, które zalewają tamtejszy rynek. Na profilu marki na Facebooku można przeczytać, że każdy ciuch szyty jest przez „delikatne ręce białoruskich niewiast”.

Bluzę można kupić za 350 000 rubli białoruskich, co przy dzisiejszym kursie wynosi ok. 125 zł. Cena t-shirtów to ok. 75 zł.  Wszystkie produkty są raczej produkowane w ilościach kolekcjonerskich a nie hurtowych.

Firma wyprodukowała także ubrania związane z bitwą pod Grunwaldem oraz polską husarią.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

4 komentarze

 1. Gorol pisze:

  W Polsce jest też podobna firma, która takie ubrania szyje.

 2. Mateusz pisze:

  A po co szukać na Białorusi?
  http://camoshop.pl/
  http://surgepolonia.pl/

 3. topman pisze:

  http://unirepatria.pl/ stawiam na Polską produkcję

Zostaw własny komentarz