Powstanie Małopolski Szlak Powstania Styczniowego


Podczas konferencji w Polskiej Akademii Umiejętności „Powstanie styczniowe jako dziedzictwo historyczne Małopolski. Małopolski Szlak Powstania Styczniowego” Leszek Zegzda prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej zapowiedział budowę szlaku powstania styczniowego.

Szlak ma objąć teren 23 gmin, m.in. z powiatów olkuskiego, miechowskiego, proszowickiego i krakowskiego oraz miasta Kraków i Tarnów.

W trakcie konferencji o planowanym szlaku i miejscach jakie obejmie wypowiadali się: Dariusz Rzepka - burmistrz Olkusza, Dariusz Marczewski - burmistrz Miechowa, Tadeusz Durłak - burmistrz Skały oraz Józef Rysak - wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce.

Projekt jest realizacją rezolucji Sejmiku Województwa Małopolskiego dnia 29 października 2012 r. w sprawie upamiętnienia 150 rocznicy Powstania Styczniowego:

„Zwracamy się do Zarządu Województwa Małopolskiego o zaplanowanie środków, z których możliwe będzie dofinansowanie inicjatyw przyczyniających się do popularyzacji tej tematyki. Jednocześnie wnioskując o stworzenie w Małopolsce trasy upamiętniającej Szlak Powstania Styczniowego, który powinien zostać właściwie opisany i oznakowany. ”

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz