„AmbaSSada”. Więckiewicz jako Hitler, Nergal jako Ribbentrop [film]


Robert Więckiewicz w roli Adolfa Hitlera, a Nergal w roli Joachima von Ribbentropa wystąpią w nowej komedii Juliusza Machulskiego  „AmbaSSada”.

Robert Więckiewicz / fot. Akumiszcza, CC-BY-SA-3.0

Historia o domniemanym sobowtórze Adolfa Hitlera, który faktycznie rozpętał koszmar ostatniej wojny światowej. W taką teorię wierzy właśnie Przemek, młody pisarz, który wraz z żoną Melanią przyjeżdża do Warszawy, aby ukończyć powieść i pod nieobecność stryja zająć się jego apartamentem. Kiedy oboje trafiają do mieszkania, Melania chcąc poznać jego historię dokonuje zaskakującego odkrycia. Niespodziewanie dzięki pewnemu urządzeniu trafia do niemieckiej ambasady z roku 1939. Jej odkrycie spowoduje ciąg nieoczekiwanych wydarzeń, które wpłyną na życie bohaterów, historię Warszawy i, co tu kryć, świata!

Reżyseria: Juliusz Machulski
Scenariusz: Juliusz Machulski
Zdjęcia: Witold Adamek
Muzyka: Adam Darski (Nergal)
Czas: -
Premiera: 2013 (Polska i świat)

Obsada: Jan Englert (Oskar), Bartosz Porczyk ( Przemek, mąż Melanii / Anton), Robert Więckiewicz ( Adolf Hitler), Krystian Wieczorek (Ende), Aleksandra Domańska ( Ingeborg), Ksawery Szlenkier (Otto), Magda Grąziowska ( Melania), Piotr Warszawski (Hans), Adam Darski (Joachim von Ribbentrop).

Zwiastun:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Gorol pisze:

    Żeby, to chociaż było śmieszne...

Zostaw własny komentarz