Rekonstrukcje historyczne - luty 2013


Jesteś pasjonatem historii albo militariów i nie możesz doczekać się żeby wybrać się na plenerowe widowisko historyczne? Szykuj ciepłe ubranie, aparat i ruszaj na historyczne imprezy, które odbędą się już w lutym 2013 roku! Co nas czeka?

Sosnowiec, 9 lutego 2013 r.

Bitwa o Dworzec, czyli upamiętnienie Powstania Styczniowego w jego 150. rocznicę

9 lutego 2013 r. o godz. 17.00 rozpocznie się inscenizacja historyczna bitwy o dworzec kolejowy w Sosnowcu, a dokładnie o budynek kolei warszawsko-wiedeńskiej. Walki będą kulminacyjnym momentem zaplanowanych na ten dzień obchodów z okazji przypadającej 150. rocznicy Powstania Styczniowego w Sosnowcu

W przedsięwzięciu wezmą udział cztery grupy rekonstrukcyjne. Odtwarzający rolę powstańców, będą budować umocnienia przed dworcem, który zostanie ostatecznie zaatakowany kilka razy. Co będzie dalej, zobaczcie sami.

Będzie można zobaczyć umundurowanie i broń używane w czasie Powstania Styczniowego. Oddaniem hołdu zabitym będzie apel poległych i salwy honorowe wystrzelone z armat. Wstęp wolny.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Sosnowcu, PKP PLK S.A., II LO im. Emilii Plater, IV Lo im. Stanisława Staszica, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Muzeum w Sosnowcu, Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej.

Lidzbark Warmiński, 9 lutego 2013 r.

Gra Wojenna, czyli Heilsberg 1807

Zimowa gra wojenna w Heilsbergu (Lidzbark Warmiński) poświęcona walkom pod Dwórznem i Lidzbarkiem Warmińskim w 1807 r. >Start imprezy o godz. 14.30.

Poznań, 23 lutego 2013 r.

VI edycja Rekonstrukcji bitwy o Poznań

Największa impreza historyczna w stolicy Wielkopolski pokazująca wydarzenia z 1945 r. kiedy Armia Radziecka nacierała od południa. Czy Fort Winiary, który był ostatnim punktem niemieckiego oporu zostanie zdobyty i tym razem przez Wojsko Polskie? Start imprezy o godz. 10.00 Wstęp wolny.

Organizatorzy: Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Warta i Grupa Rekonstrukcji Historycznej Salamandra, we współpracy ze Stowarzyszeniem Twierdza i Dawny Garnizon Poznań.


O kolejnych rekonstrukcjach historycznych, na których nie może zabraknąć pasjonatów i znawców historii napiszę już wkrótce. Do zobaczenia!

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz