Szczęśliwa dziesiątka. Wybrano statystów do filmu „Miasto 44”


W dniu dzisiejszym spośród setek osób w ramach castingu online wyłoniono szczęśliwą dziesiątkę, która będzie miała przyjemność statystowania w filmie „Miasto 44”.

Ekipa pracująca przy filmie wymyśliła bardzo ciekawy sposób na zdobycie statystów, a tym samym również promocję. Zorganizowano konkurs polegający na tym, że na fan page’u umieszczono aplikację umożliwiającą młodym ludziom na umieszczenie swego zdjęcia. Następnie internauci mogli głosować. Kandydaci poruszyli ziemię i niebo (a w rzeczywistości znajomości na portalu społecznościowym), by móc trafić do pierwszej setki. To właśnie spośród nich ekipa wybrała dziesiątkę. Każdy chciał wystąpić w filmie. A nie chodziło tu o główne role, ale o statystowanie. Jednak sam fakt po pierwsze zagrania w filmie, zobaczenia wszystkiego zza kamery, kolokwialnie mówiąc, „kręcił” młodych ludzi. Po drugie to produkcja historyczna opowiadająca o losach młodzieży podczas powstania warszawskiego, a to może przyciągnąć młodsze pokolenie.

Dziś opublikowano nazwiska szczęśliwców – spośród setki osób wybrano dziesiątkę. Mamy nadzieję, że wybrańcy sprostają roli i że są świadomi wagi tego filmu.

Miasto 44

Zobaczymy na ekranie, jak grupa przyjaciół wędruje po mieście, gdzie toczą się walki. Wśród nich jest Sebastian – pracuje w firmie Wedla i próbuje utrzymać matkę i brata. Niestety codziennie doznaje upokorzeń ze strony Niemców. Podczas okupacji poznaje Kamę i Biedronkę. W filmie zobaczymy, jak wojna weryfikuje marzenia młodych ludzi. Jak dotychczas z obsady znamy Kubę Wesołowskiego, który wcieli się w postać Karola oraz Annę Próchniak.

Źródło: Miasto 44

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

 1. QUATAR pisze:

  No wlasnie...
  A moze na portalu Historia.org.pl
  moglby powstac osobny dzial z informacjami
  o castingach do przedstawien i filmow historycznych, wojennych itd? Moim zdaniem to byloby potrzebne i ciekawe.
  ...I oczywiscie zwiazane z historia 😉

 2. QUATAR pisze:

  No niby tak... Dziekuje 😉

Zostaw własny komentarz