Noc Muzeów w Muzeum Historii Polski |
„Zagraj i zbuduj swoje miasto” to hasło szeregu atrakcji przygotowanych przez Muzeum Historii Polski na tegoroczną Noc Muzeów, która odbędzie się 18 maja. W 10. edycji imprezy MHP bierze udział już po raz piąty.
W ogrodzie obok tymczasowej siedziby MHP uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach planszowych polegających na planowaniu i budowaniu m.in. średniowiecznych osad i miast. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostaną gry, quizy, zagadki i zajęcia związane z polską historią. Ponadto przypomniane zostaną fragmenty legend polskich w interpretacji Teatru Wolandejskiego.
W muzealnym kiosku multimedialnym będzie wyświetlana prezentacja przyszłej wystawy stałej Muzeum oraz filmy historyczne. A miłośnicy książek będą mogli zakupić książki wydawane przez MHP.
Godzina rozpoczęcia: 18.00, godzina zakończenia: 1:00
Lokalizacja: Ogród przy siedzibie Muzeum Historii Polski przy ul. Senatorskiej 35 (wejście od Parku Saskiego), Warszawa (dzielnica Śródmieście)
Możliwości dojazdu: środki komunikacji miejskiej (metro przystanek Ratusz Arsenał, MZA, tramwaje) przystanki na pl. Bankowym; ew. spacer z pl. Piłsudskiego, Krakowskiego Przedmieścia lub pl. Zamkowego. W pobliżu wejścia do MHP są miejsca do parkowania samochodów.
Pierwsza Noc Muzeów na świecie odbyła się w Berlinie w 1997 roku. W Polsce w 2003 roku zorganizował ją jako pierwszy Poznań; warszawska publiczność po raz pierwszy mogła wziąć udział w tym wydarzeniu rok później - w 2004 roku. Obecnie Noc Muzeów jest organizowana w Polsce w 80 miastach.
Dwie pierwsze warszawskie edycje odbyły się nietypowo - w czerwcu, lecz już następne zostały połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Muzeów, które zawsze odbywają się w maju. W pierwszej edycji udział wzięło zaledwie 11 muzeów, które odwiedziło 16 tys. osób. Od 2007 roku w Warszawie notowane są rekordy frekwencyjne. Od dwóch lat liczba zwiedzających to ok. 200 tysięcy osób.
Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.