Młodzi naukowcy debatują o roślinach i zwierzętach w świecie starożytnym


„Fauna i flora w świecie starożytnym” to tytuł konferencji, która odbędzie się w dniach 4-6 czerwca w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. Młodzi naukowcy z 7 ośrodków uniwersyteckich z całej Polski debatować będą o roli zwierząt i roślin w starożytnej Italii, Grecji, Mezopotamii, Egipcie a nawet w Ameryce Środkowej.

Celem konferencji jest ukazanie flory i fauny świata starożytnego, jako przedmiotu badań różnych dyscyplin naukowych. Wieloaspektowość proponowanego tematu pozwala na stworzenie dialogu pomiędzy przedstawicielami nauk humanistycznych, przyrodniczych i medycznych. Interesuje nas udział zwierząt i roślin w życiu codziennym starożytnych w kontekście religijnym, artystycznym i utylitarnym.

Sympozjum jest skierowane do młodych badaczy z zakresu m.in. historii, historii sztuki, archeologii, filologii klasycznej, kulturoznawstwa oraz biologii, geografii i nauk medycznych.

Interdyscyplinarna konferencja naukowa „Flora i fauna w świecie starożytnym„ ma charakter ogólnopolski i jest organizowana przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Sekcję Orientalistyczną, Sekcję Amici Antiquitatis Studenckiego Koła Naukowego Historyków przy Instytucie Historii UAM oraz Interdyscyplinarne Koło Doktorantów ”Agenoris” przy Instytucie Kultury Europejskiej UAM.

Wspólnie pragniemy stworzyć forum wymiany poglądów dla studentów i doktorantów z różnych środowisk naukowych, a ponadto uzmysłowić, że choć wskazane dziedziny na pierwszy rzut oka wydają się sobie obce, w pewnych aspektach nawzajem się uzupełniają.
Miejsce: Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, ul. Wodna 27; sala audiowizualna II piętro; wstęp na wykłady dla słuchaczy - wolny!
Program konferencji dostępny na stronie: konferencja-floraifauna.edu.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz