„Powstanie Warszawskie” - pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction [zwiastun]


„Powstanie Warszawskie” będzie pierwszym na świecie filmem zmontowanym w całości z materiałów dokumentalnych, które następnie pokolorowano. Film opowiada o powstaniu oczami dwóch reporterów-świadków walk.

filmpowstaniewarszawskieminiaturaFilm w całości będzie się opierał na kronikach filmowych z sierpnia 1944 r. Autorzy pokolorowali klatka po klatce taśmę filmową, zapraszając do współpracy wielu wybitnych twórców. Autorzy z 6 godzin archiwalnych ujęć stworzyli 90 minutowy film.

Film powstaje dzięki zaangażowaniu Jana Ołdakowskiego, Dyrektorowi Muzeum Powstania Warszawskiego i Piotra Śliwowskiego, Kierownikowi Sekcji Historycznej MPW. Reżyserem obrazu jest Jan Komasa, a scenarzystą Ołdakowski. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz