Do wygrania: „Od Aten do Auschwitz. Rozważania nad kondycją historii” - wyniki


W książce wybitnego niemieckiego historyka Christiana Meiera czytelnik znajdzie odpowiedź na pytanie czy historia może się przydać współczesnemu człowiekowi, a nawet czy powinna być pomocna w rozwiązywaniu problemów dzisiejszego świata. Trzy egzemplarze Od Aten do Auschwitz. Rozważania nad kondycją historii można było wygrać w naszym konkursie.

Meier-RGB72Zadania konkursowe

  1. Opracuj ciekawostkę historyczną, która ma nie więcej niż 300 znaków. Powinna się zaczynać od słów „Czy wiesz, że...”

Wybrane ciekawostki

  1. Czy wiesz, że... nazwa „Niemcy” w języku polskim wywodzi się od naszych słowiańskich przodków,bo ich język był niezrozumiały i byli dla nich niemi.
  2. Czy wiesz że... pierwsze niemieckie obozy koncentracyjne powstały w Afryce na początku XX wieku?
  3. Czy wiesz że... twórca marki Max Factor był Polakiem?

Zwycięzcy

  1. Grzegorz Staniak z Warszawy
  2. Karolina Dunaj z Wrocławia
  3. Marcin Wróbel z Krakowa
Gratulujemy!

Wyciąg z regulaminu

Wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosowaliśmy książki. Nagrody zgodnie z regulaminem zostaną wysłane w ciągu 30 dni. Jednak zwykle trwa to znacznie krócej.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz