Trwa budowa Muzeum Katyńskiego w Warszawie. Będzie gotowe w 2015 r.


Muzeum Katyńskie będzie pierwszą w świecie instytucją muzealną dokumentująca zbrodnię katyńską, popełnioną w latach 1939 – 1940 w sowieckich obozach i więzieniach. Jego otwarcie planowane jest na 2015 r.

Prace nad przeniesieniem Muzeum Katyńskiego już trwają. Do nowej siedziby na terenie Cytadeli Warszawskiej muzeum zostanie ostatecznie przeniesione w 2015 r. Projekt placówki został wybrany w drodze konkursu, który został rozstrzygnięty 8 kwietnia 2010 r. Jury pod przewodnictwem Konrada Kuczy-Kuczyńskiego za najlepszy projekt uznało pracę zespołu pracowni „Maksa Sp. z o.o.”.

„Budowa Muzeum Katyńskiego to dla Wojska Polskiego i Ministerstwa Obrony Narodowej sprawa honoru” - podkreślił szef MON Tomasz Siemoniak podczas prezentacji terenu budowy Muzeum Katyńskiego.

W Cytadeli zostaną m.in. odrestaurowane i zaadaptowane zabytkowe budowle: Kaponiera, Bateria Barkowa  i Brama Nowomiejska od strony ul. Jeziorańskiego. Dokumentację projektową prac budowlanych przygotowywała warszawska pracownia Brzozowski Grabowiecki Architekci Sp. z o.o. Wykonawcą będzie spółka PBM Południe S.A. Planowany koszt budowy Muzeum Katyńskiego to ok. 87,5 mln zł.

01

Muzeum Katyńskie w Warszawie / fot. muzeumkatynskie.pl

02

Muzeum Katyńskie w Warszawie / fot. muzeumkatynskie.pl

03

Muzeum Katyńskie w Warszawie / fot. muzeumkatynskie.pl

06

Muzeum Katyńskie w Warszawie / fot. muzeumkatynskie.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz