Do wygrania: „Kobiety Zygmunta Augusta”, I. Kienzler


W życiu Zygmunta Augusta niemałą rolę odegrały kobiety, a niektórzy biografowie władcy, twierdzą wręcz, iż fatalnie zaciążyły one nad jego losami. I to właśnie kobietom życia ostatniego Jagiellona, jego matce, siostrom i damom serca i łoża, poświęcona została najnowsza książka Iwony Kienzler. Portal „historia.org.pl” jest patronem medialnym publikacji.

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jednego z trzech egzemplarzy książki należy w terminie do 1 listopada poprawnie odpowiedzieć na pytania:

  1. Która z sióstr Zygmunta Augusta przeszła na luteranizm?
  2. Gdzie po raz pierwszy poznali się Zygmunt August i Barbara Radziwiłłówna?
  3. Kto widnieje na poniższym zdjęciu:

niemasciagania

Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś.
Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy. W każdy piątek nowy konkurs!

O książce

Kobiety Zygmunta Augusta KienzlerKról Zygmunt August był bez wątpienia jednym z najwybitniejszych monarchów zasiadających na tronie Polski. Nie tylko sprawił, że ówczesna Rzeczpospolita była prawdziwą wyspa tolerancji, na oceanie sporów religijnych i krajem bez stosów, ale także zreformował państwo, dzięki czemu wykształcił się system monarchii mieszanej, prowadził też konsekwentną politykę bałtycką. Nic więc dziwnego, że ów „złoty wiek” i panowanie Zygmunta Augusta z rozrzewnieniem rozpamiętywali zwłaszcza ludzie oświecenia, gdy Polska chyliła się już ku upadkowi... Jednak ten król, na skutek dość nierozważnej polityki dynastycznej, położył kres dynastii Jagiellonów, której był ostatnim przedstawicielem. Po jego śmierci rozpoczął się okres panowania władców elekcyjnych, dla niektórych historyków tożsamy z upadkiem naszego kraju.

Wydawca: Bellona
ISBN/EAN: 9788311128927
Liczba stron: 296
Oprawa: miękka
Sugerowana cena detaliczna: 34,90 zł


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

5 komentarzy

  1. Magda pisze:

    Witam, a gdzie mam odpowiedzieć na pytania?? wysłać jakąś wiadomość czy zostawić odpowiedzi w komentarzu??

  2. Magda pisze:

    Witam kiedy można się spodziewać wyników konkursu?? od zakończenia konkursu minęło już 12 dni... pozdrawiam

Zostaw własny komentarz