Wawel i warszawskie rezydencje królewskie w listopadzie zobaczymy za darmo


Polskie rezydencje królewskie (Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Pałac w Wilanowie) wraz z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego kontynuują rozpoczętą w ubiegłym roku wspólną inicjatywę i oferują wszystkim możliwość bezpłatnego zwiedzania.

instytucje kulturyUbiegłoroczna inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Rezydencje królewskie za darmo listopadzie zobaczyło 265,5 tys. osób. Kolejne 29,5 tys. osób wzięło udział w muzealnych zajęciach edukacyjnych.

Przykładowo bilet normalny do Prywatnych Apartamentów Królewskich na Wawelu kosztuje 25 zł, do Pałacu w Wilanowie 20 zł a na trasę Apartament Wielki i Apartament Królewski na Zamku Królewskim w Warszawie 22 zł. W listopadzie wszystkie wejścia będą za darmo.

Szczegółowych informacji udzielają: Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, stołeczne Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum w Wilanowie.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz