Lista internowanych w stanie wojennym w internecie


Instytut Pamięci Narodowej na stronie 13grudnia81.pl opublikował listę internowanych w stanie wojennym. Spis zawiera 10 tys. nazwisk.

wykaz ipnZawiera zestawienie nazwisk osób, które zostały internowane w całym okresie stanu wojennego. Przy każdym nazwisku podano dokładny okres internowania, imiona rodziców oraz rok urodzenia. Wśród działaczy „Solidarności” w wykazie znajdują się także nazwiska internowanych przedstawicieli dawnego establishmentu (np. Piotra Jaroszewicza, Edwarda Gierka).

Lista jest opracowana alfabetycznie, dlatego odnalezienie na niej takich osób jak Lech Wałęsa, Lech Kaczyńskim, Bronisław Komorowski nie sprawia żadnych problemów.

Mimo obszerności opracowania nie jest ono pełne. Brakuje w nim co najmniej kilkunastu pozycji. Uzupełnienia i sprostowania do publikacji można zgłaszać na adres: nph@ipn.gov.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

5 komentarzy

 1. MateoMi pisze:

  Jest Lech, a gdzie Jarosław?

  • pantalon pisze:

   Lech był internowany, a Jarosława tylko zawinęli na jeden dzień, przesłuchali i puścili. Nie wiadomo jak było, ale najprawdopodobniej stara szkoła - złapać, zaraz wypuścić i spowodować wśród kolegów podejrzenie, że poszedł na współpracę...

   • a pisze:

    bo myślałem ‚że dlatego ‚że siedział cicho jak mysz pod miotłą

    • Andrzej pisze:

     Na podstawie moich obserwacji, a widzialem parę strajków, to najbardziej krzyczeli kapusie. Dla wielu z nich była to później legitymacja do otrzymania różnych przywilejów. Darmo nie krzyczeli.

 2. Bilbo pisze:

  A „Henia Solidarność” gdzie?

Zostaw własny komentarz