Biblioteka Brytyjska udostępniła w internecie milion ilustracji


Biblioteka Brytyjska udostępniła za darmo w internecie ponad milion zdjęć, grafik  i rycin. Większość z nich pochodzi z XVII-XIX w. 

Biblioteka Brytyjska udostępniła w internecie milion ilustracji

Kolekcję można przejrzeć na stronie flickr.com. Wszystkie ilustracja można wykorzystać w zupełnie dowolny sposób. Pracownicy biblioteki nie byli wstanie opisać wszystkich udostępnionych obrazków, mogą to teraz zrobić internauci za pośrednictwem Flickr Commons.

To nie pierwsza duża digitalizacja zbiorów Biblioteki Brytyjskiej w tym roku. W lutym instytucja udostępniła tysiące średniowiecznych manuskryptów.  Wśród nich znalazł się m.in. notatki Leonardo da Vinci oraz najstarsza znana wersja poematu Beowulf.

Biblioteka Brytyjska jest jedną z największych tego typu instytucji na świecie. W jej zbiorach znajduje się 150 mln jednostek bibliotecznych, a jej budżet sięga 100 000 000 funtów. Dla porównania Biblioteka Narodowa w Warszawie liczy 8 700 000, a Biblioteka Jagiellońska 6 970 045 jednostek bibliotecznych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Gorol pisze:

    Niedługo cała ludzka wiedza będzie online

Zostaw własny komentarz