Wałęsa kontra Cenckiewicz. Prezydent domaga się wycofania książki


Lech Wałęsa wezwał poznańskie wydawnictwo Zysk i-ska do zaprzestania rozpowszechniania książki Wałęsa. Człowiek z teczki, której autorem jest Sławomir Cenckiewicz.

W powiadomieniu nie pada nazwa książki, ani nazwisko autora, ale wśród propozycji Zysk i s-ka tylko publikacja Cenckiewicza mogła wywoać taką reakcję Wałęsy. Prezydent daje wydawnictwu 14 dni na wycofania książki, która jego zdaniem zawiera „skandaliczne pomówienia i jawne kłamstwa”.

Wałęsa przedsądowe wezwanie umieścił na serwisie wykop.pl, w którym prowadzi swoje konto:

List_Lecha_Walesy_do_wydawnictwa_Zysk

W marcu 2011 r. Wałęsa wygrał proces z Krzysztofem Wyszkowskim, który nazwał go „tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa”. Sąd orzekł, że nie ma jednoznacznych dowodów, które potwierdzałyby współpracę Wałęsy z SB.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

7 komentarzy

 1. Ania pisze:

  Lepiej zareklamować tej książki Pan Prezydent nie mógł. To znaczy mógł, ale polska gramatyka nie jest taka prosta.

 2. rebeliant80 pisze:

  Wałęsa to wyjątkowo prymitywny i żenujący osobnik, nie wiem jak ktoś taki mógł być liderem potężnego ruchu społecznego, On chyba rzeczywiście był podstawiony przez komunistów, bo innej opcji nie widzę

 3. Adams pisze:

  Nie wiedziałem że prezydent jest stanowiskiem, a tym bardziej tytułem dożywotnim. A co do książek godzących w faktografię historyczną. Jest to kolejna publikacja poruszająca ten temat więc prawdopodobnie coś jest na rzeczy.

 4. Piotrek pisze:

  Ech, może wreszcie temu niedouczonemu „historykowi z IPN-u” (nb IPN i prawda historyczna to troszkę tak jak nie przymierzając demokracja socjalistyczna i krzesło elektryczne) utrze nosa...

 5. Gorol pisze:

  Zysk liczy już zyski 😉

  • Konrad pisze:

   Rozumiem Gorolu, że ty pracowałbyś za darmo, albo oddawałbyś swoje grosiwo (gdybyś je miał), biednym. Gorolu czy nie nie żal - wypisywać takie bzdety.

Zostaw własny komentarz