21 arcydzieł polskiego kina w 30 miastach USA i Kanady. Martin Scorsese zaprasza [video]


21 odnowionych cyfrowo arcydzieł polskiego kina zostanie pokazanych w 30 miastach USA. 5 lutego startuje przegląd Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema. 5 lutego, podczas inauguracji festiwalu w Nowym Jorku, widzowie zobaczą Człowieka z żelaza Andrzeja Wajdy.

Martin Scorsese Presents Masterpieces of Polish Cinema

Scorsese wybrał filmy: Konwickiego, Kieślowskiego, Hasa, Morgensterna, Kawalerowicza, Munka, Forda, Zanussiego i Wajdy. O jakimś dziele zapomniał, a może któraś z propozycji nie powinna zostać pokazana w Ameryce? Czekamy na Wasze komentarze.

Organizatorem przeglądu jest The Film Foundation Martina Scorsese, która zajmuje się edukacją filmową i promocją historii kina.

Listę wszystkich filmów znajdziecie tutaj.

Martin Scorsese zaprasza:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz