Sylwia Szyc nową naczelną historia.org.pl


Po pięciu latach z funkcji redaktora naczelnego portalu historia.org.pl zrezygnował Wojtek Duch. Jego następczynią została Sylwia Szyc, pierwsza kobieta w Polsce zajmująca tak eksponowane stanowisko w polskich mediach historycznych.

Sylwia Szyc nowa redaktor naczelna "historia.org.pl"

Sylwia Szyc nowa redaktor naczelna „historia.org.pl”

Sylwia Szyc współpracuje z portalem od sierpnia 2012 r. Jest absolwentką studiów historycznych oraz zarządzania Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktualnie doktorantka II roku w Instytucie Historii UMCS. Jest ekspertem w zakresie historii Korei Północnej, ruchu studenckiego w PRL oraz social mediów. Do tej pory w portalu odpowiadała za kwestie naukowe.

Zmiana na stanowisku redaktora naczelnego, to również nowe oblicze portalu. Zostały utworzone działy: newsów krajowych oraz zagranicznych, a także dział naukowy. W składzie redakcji portalu pojawiły się również nowe osoby, które swoim doświadczeniem i pasją historyczną niewątpliwie przyczynią się do jego dalszego rozwoju.

W trakcie realizacji jest także przebudowa portalu pod względem funkcjonalnym. Pojawią się kolejne działy i  nowe moduły portalu. Modyfikacji ulegnie także jego nowy wygląd. Przygotowywane są atrakcje związane z 10. rocznicą powstania portalu.

Przygotowano także pierwszy wywiad z nową naczelną „historia.org.pl”, który można przeczytać tutaj.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

4 komentarze

  1. Przyjaciel pisze:

    To musiała być trudna dla Wojtka decyzja, to chyba uczucie w stylu rodzica, gdy dziecko zakłada własną rodzinę. Niby nadal to rodzina i kontakt jest, ale to nie to samo. Świetna robota, właściwie sam przez dłuuuugi okres czasu budował ten portal. Dobrze, że było komu przekazać.

  2. historykzpasji pisze:

    Zdjęcie z Krakowa? Życzę powodzenia!

  3. Ars pisze:

    Czekam na te nowosci 🙂

Zostaw własny komentarz