„Polacy z wyboru” - rusza nowy serwis internetowy


„Polacy z wyboru„ - tak nazywa się nowy serwis internetowy, wieńczący  polsko - niemiecki projekt ”Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku”. Całość przedsięwzięcia zrealizowała Fundacja Współpracy Polsko - Niemieckiej oraz Dom Spotkań z Historią.

Wspólny projekt rozpoczęto w 2010 roku wystawą w Domu Spotkań z Historią,  podczas której po raz pierwszy zaprezentowano wkład ludności pochodzenia niemieckiego w rozwój warszawskiego handlu i przemysłu, a także nauki i kultury. Bardzo ważnym elementem było ukazanie starań tej ludności o wywalczenie przez Polskę niepodległości.  W ciągu następnych dwóch lat, wystawa została pokazana w Berlinie oraz Dreznie, gdzie wystawiono ją w Muzeum Kraszewskiego. w 2012  roku wystawa wróciła do Warszawy, gdzie została ponownie zaprezentowana polskiej publiczności w Kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy. Wydano również album stanowiący uzupełnienie wystawy.

Polacy z Wyboru portal Polacy z Wyboru

Nowy serwis, który ruszył 8 marca 2014 roku ma za zadanie zebrać sympatyków tematyki polsko - niemieckiej. Ma być także przedłużeniem albumu i wystawy, które organizowano wcześniej. Pojawiło się forum wymiany informacji o ewangelikach warszawskich pochodzenia niemieckiego oraz źródło wiedzy o stolicy w ujęciu do tej pory mniej znanym. Serwis można przeglądać ze standardowych komputerów i w wersji mobilnej. Autorami projektu są: Tomasz Markiewicz,Krzysztof Wittels oraz Tadeusz W. Świątek.

Prezentacja portalu odbyła się w Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20) w Warszawie o godzinie 12.00.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. ak pisze:

    ciekawy pomysł, ale zanim autor umieścił wpis, mógł przeczytać jeszcze raz tekst, gdyż często pojawiają się błędy.

Zostaw własny komentarz