Wspieramy pierwszą historyczną telewizję internetową Reco TV


Jednym z celów działalności portalu historia.org.pl jest popularyzacja wiedzy historycznej. Dlatego też, zdecydowaliśmy się objąć mecenatem projekty realizowane przez telewizję internetową RecoTV, która bierze udział w polskiej edycji kickstartera - wspieram.to. Dzięki Waszemu wsparciu ekipa RecoTV ma szansę na realizację kolejnych projektów.

recotvReco TV to niezależna i niekomercyjna internetowa stacja telewizyjna, o działalności non profit, prezentująca reportaże związane z popularyzacją historii. Tworzą ją pasjonaci, którzy próbują zmienić nastawienie do historii, kojarzonej najczęściej z przedmiotem szkolnym.

Powstała w październiku 2013 roku telewizja, zrealizowała do tej pory siedem reportaży, w tym m.in. z 200 rocznicy Bitwy Narodów w Lipsku, w Niemczech; cykl reportaży o szkołach szermierki oraz reportaż z V Turnieju Polskiej Ligii Walk Rycerskich. Od 2014 roku wszystkie odcinki przygotowywane są w dwóch wersjach językowych, polskiej oraz angielskiej. Reco TV jest również współproducentem filmu Żołnierz września o polskim bohaterze węgierskiego pochodzenia, 99 letnim dziś panem Ernestem Niżałowskim.

W naszych reportażach nie ograniczamy się do jednej epoki, staramy się prezentować szeroki przekrój tego, co dzieje się w świecie rekonstrukcji – od antyku do współczesności. Chcemy udowodnić, że nasza przeszłość jest interesująca i warto poznać ją od nieco innej strony, niż ta prezentowana na kartach szkolnych podręczników. Staramy się zarażać naszą pasją, prezentując świat szlachty, rycerzy czy antycznych wojowników również od „zaplecza”, na którym rozmawiamy z osobami tworzącymi wspaniałe widowiska bitewne, zajmującymi się odtwarzaniem dawnych rzemiosł lub pokazującymi aspekty codziennego życia naszych przodków. Zdobywamy również informacje o wydarzeniach lub miejscach, w których na bazie zamiłowania do historii dzieje się coś, co dotyczy jej chociaż pośrednio...

Zbierane fundusze pozwolą sfinansować koszty podróży i pobytu członków ekipy filmowej (jeden materiał realizują 2-3 osoby), a także profesjonalnych tłumaczeń przygotowanych materiałów, tak aby informacje docierały również do widzów zza granicy. Istotną kwestią dla działalności Reco TV jest również zebranie środków na pokrycie kosztów dodatkowego wyposażenia, które pozwoli na przygotowywanie bardziej profesjonalnych materiałów.

Projekty realizowane przez RecoTV można obejrzeć na stronie www.recotv.pl

Reportaż Reco TV z Teneryfy:

Zachęcamy wszystkich do wsparcia projektu RecoTV na stronie wspieram.to.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

 1. Aleksander pisze:

  A to ciekawe... nie znałem ich. Super projekt!!!!!

 2. Anderson pisze:

  Wg mnie rewelacyjny projekt! Naprawdę rewelacyjny i reportażom może daleko do Faktów TVN ALE jak na początek to jest to wysoki poziom i będę oglądał oraz kibicował. Natomiast co do datków mam nadzieje, że one nie będą potrzebne, że pojawią się reklamy a twórców też będzie stać na ciągnięcie tego wózka. Bo mimo nieuzyskania funduszy z zewnątrz wydaje się, że Reco radzi sobie bardzo dobrze. Oby była to dalej niezależna i apolityczna telewizja.

 3. RECOTV pisze:

  Witam,

  dziękujemy za słowa wsparcia i docenienia.

  Słowem komentarza- rozpoczęliśmy projekt na wspieram.to, gdyż do chwili obecnej wszystko finansujemy ze środków własnych, bez udziału sponsorów, czy reklam. Planowane wyjazdy to jednak duże koszty i jeśli chcemy pojechać w dalekie miejsca potrzebujemy zewnętrznego dofinansowania. Reklamy są opcją dla dużych portali czy telewizji, więc jak dołączymy już do tego grona pewnie z nich skorzystamy (chociaż nikt z oglądających reklam nie lubi...)

  Dziękujemy raz jeszcze. Powiedzcie o nas swoim znajomym!

  Joanna

Zostaw własny komentarz