Do wygrania: „Henryk VII. Świt Anglii Tudorów” oraz „Życie i śmierć Anny Boleyn”


Nakładem wydawnictwa Astra ukazała się książka Thomasa Penna pt.: Henryk VII. Świt Anglii Tudorów .
W naszym konkursie możecie wygrać również egzemplarz książki autorstwa Erica Ivesa pt.: Życie i śmierć Anny Boleyn.

By mieć szansę na wygranie jednego z trzech kompletów książek należy w terminie do 27 października 2014 r. poprawnie odpowiedzieć na pytania:

  1. Czyją córką była żona Henryka VII?
  2. Z którą z francuskich dynastii spokrewniony był Henryk VII?
Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś.
Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy.

O książce Henryk VII. Świt Anglii Tudorów

henryk-vii-swit-aagli-tudorowW swojej znakomitej książce Thomas Penn odtwarza dzieje Henryka VII, postaci tyleż tragicznej, co fascynującej - monarchy despotycznego, nieobliczalnego i pełnego chciwości. Bohatera poznajemy w chwili, kiedy w jego długim panowaniu rozpoczynają się lata największych niebezpieczeństw. Biografia Henryka VII, wnikliwa i obfitująca w dramatyczne sceny, jest arcyciekawą opowieścią o splendorze, zdradach, intrygach i niezwykłych zdarzeniach; o trudnych, niewolnych od zagrożeń narodzinach Anglii Tudorów.

Tytuł:  Henryk VII. Świt Anglii Tudorów
Autor: Thomas Penn
Wydawca: Astra
Liczba stron: 464
Okładka: twarda
ISBN: 978-83-89981-74-5, 8389981742
Cena detaliczna: 55,90 zł

O książce Życie i śmierć Anny Boleyn

zycie-i-smierc-anny-boleyn Publikacja ta to najlepsze i najdokładniejsze studium Anny Boleyn, jakie kiedykolwiek ukazało się na światowym      rynku wydawniczym. Autor, Eric Ives, zagląda dosłownie „pod każdy kamyk”, starając się dotrzeć do prawdy. Nigdy  jeszcze historia Anny Tysiąca Dni nie została sportretowana z taką pieczołowitością. Największą siłą publikacji jest  zrozumienie dla finezji, z jaką XVI- wieczne arystokratki wpływały na politykę i jak ten wpływ wyglądał w praktyce.  Ivesowi udaje się ukazać pełnię ludzkiego dramatu, jakim przesiąknięta jest historia Anny, naświetlając przy tym  zarówno wewnętrzną dynamikę dworu Tudorów, jak i jego miejsce w największych wydarzeniach związanych z  reformacją i polityką europejską. Tworzy wiarygodny portret bohaterki, prezentując spójną i przejrzystą wersję  wydarzeń, które doprowadziły do śmierci Anny Boleyn.

Tytuł:  Życie i śmierć Anny Boleyn
Autor: Eric Ives
Wydawca: Astra
Liczba stron: 540
Okładka: twarda
ISBN: 978-83-89981-51-3
Cena detaliczna: 59,90 zł


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

1 komentarz

  1. Michał pisze:

    1. Edward IV York

    2. Walezjusze

Zostaw własny komentarz