Do wygrania: „Katarzyna Aragońska. Hiszpańska królowa Henryka VIII”


Nakładem wydawnictwa Astra ukazała się  książka Giles Tremlett pt.: „Katarzyna Aragońska. Hiszpańska królowa Henryka VIII” . W naszym konkursie możecie wygrać jeden z trzech egzemplarzy tej książki.

By mieć szansę na wygranie jednej z książek należy w terminie do 16 listopada 2014 r. poprawnie odpowiedzieć na pytania:

 1. Ile lat Katarzyna Aragońska była żoną Henryka VIII (do czasu unieważnienia ich małżeństwa)?
 2. Jak nazywał się hiszpański ambasador na dworze Henryka VIII w latach 1529-1545, który wspierał Katarzynę oraz jej córkę Marię?
 3. Jak brzmiało motto obrane przez Katarzynę Aragońską?
Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś.
Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy.

O książce Katarzyna Aragońska. Hiszpańska królowa Henryka VIII

pierwsza-krolowa-maria-tudorPosługując się swą rozległą wiedzą zarówno o Hiszpanii, jak i Anglii oraz wykorzystując nieznane dotąd hiszpańskie źródła, Giles Tremlett stworzył pierwszą tak wyczerpującą biografię, przedstawiającą ponad cztery dekady z życia niezłomnej kobiety, opisując nie tylko jej życie jako żony Henryka VIII, ale także dzieciństwo i lata dorastania w ukochanej Hiszpanii. Gdy Katarzyna, już jako długoletnia królowa Anglii, odmówiła zgody na unieważnienie ślubu, znalazła się w centrum jednej z największych batalii o władzę – Henryk odciął się od Kościoła katolickiego, a ponieważ pragnął męskiego potomka, usiłował anulować swoje pierwsze małżeństwo
i poślubić Annę Boleyn.
Giles Tremlett w barwny sposób odtwarza życie jednej z największych postaci XVI wieku – począwszy od jej dzieciństwa, spędzonego na podróżach z pełnym blichtru dworem Ferdynanda i Izabeli, przez bitwę pod Flodden – gdzie pod nieobecność Henryka to Katarzyna poprowadziła armię angielską do zwycięstwa – aż do determinacji pozostania królową i ostatnich lat spędzonych w niemal klasztornym odosobnieniu. Autor ukazuje pełną nieustępliwości kobietę nie tylko jako wspaniałą królową Anglii, kochaną przez poddanych, ale także jako osobę, która dla dobra sprawy zdolna była skłamać. Obraz Katarzyny Aragońskiej, hiszpańskiej królowej Henryka VIII, jest dzięki temu tak niezwykły i tak... prawdziwy.

Tytuł:  Katarzyna Aragońska. Hiszpańska królowa Henryka VIII
Autor: Giles Tremlett
Wydawca: Astra
Liczba stron: 440
Okładka: twarda
ISBN: 978-83-89981-61-0
Cena detaliczna: 55,99 zł


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

2 komentarze

 1. Michał pisze:

  ***

  Poprawne odpowiedzi proszę przesłać na adres email podany w ramce pod wpisem o konkursie.
  Redakcja.

 2. Karolina pisze:

  ***

  Poprawne odpowiedzi proszę przesłać na adres email podany w ramce pod wpisem o konkursie.
  Redakcja.

Zostaw własny komentarz