Do wygrania: „Grobowiec Lenina”


Nakładem wydawnictwa Agora ukazała się  książka Davida Remnicka pt.: „Grobowiec Lenina” . W naszym konkursie możecie wygrać jeden z czterech egzemplarzy tej książki.

By mieć szansę na wygranie jednej z trzech książek należy w terminie do 23 listopada 2014 r. poprawnie odpowiedzieć na pytania:

  1. Jaką prestiżową nagrodę otrzymał David Remnick za książkę „Grobowiec Lenina”?
  2. Kto zapoczątkował okres Pierestrojki?
  3. W którym roku upadło ZSRR?
Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś.
Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy.

O książce Grobowiec Lenina

leninaKatyń, Kreml, Sachalin - David Remnick z bliska obserwował każdy przejaw agonii sowieckiego imperium. „Grobowiec Lenina” to niezwykłe połączenie przenikliwej analizy i brawurowego reportażu, którego bohaterami są zarówno górnicy na Syberii, jak i ostatni żyjący zausznicy Stalina oraz Michaił Gorbaczow i Borys Jelcyn. Lepszej książki o końcu ZSRR nie sposób sobie wyobrazić. Wstrząsająca i bardzo ważna pozycja wśród humanistycznej i politycznej literatury naszych czasów ? napisał o wydaniu „The New York Times”.

- Niezwykła książka. David Remnick przedstawia szeroką panoramę wydarzeń, wypełniając ją scenami i ludźmi tak żywo opisanymi, że nigdy ich nie zapomnę. Udała mu się rzadko spotykana rzecz: sprawił, że czytelnik czuje się świadkiem przełomowych chwil w dziejach. Wzruszająca i prawdziwa, od pierwszej do ostatniej stron - napisał o książce Robert Caro, amerykański reporter, autor biografii politycznych. David Remnick jest redaktorem naczelnym prestiżowego magazynu „The New Yorker” i jednym z najbardziej wpływowych dziennikarzy Ameryki. Swoją karierę zaczynał w gazecie „The Washington Post” ? był jej moskiewskim korespondentem w latach pierestrojki, czego owocem jest książka „Grobowiec Lenina”.

Tytuł:  Grobowiec Lenina
Autor: David Remnick
Wydawca: Agora SA
Liczba stron: 616
Okładka: zintegrowana
ISBN: 978-83-268-1318-4
Cena detaliczna: 59,99 zł


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

1 komentarz

  1. Michał pisze:

    Prosimy o wysłanie odpowiedzi konkursowej na email podany w ramce pod ogłoszeniem: konkursy@historia.org.pl

    Odpowiedzi w komentarzach nie będą brane pod uwagę.
    Redakcja

Zostaw własny komentarz