Konkurs na koncepcję wystawy głównej Muzeum Warszawy rozstrzygnięty


Dziś, 21 stycznia 2015 r., Sąd Konkursowy wskazał zwycięzcę konkursu na koncepcję wystawy głównej Muzeum Warszawy oraz pozostałe nagrodzone i wyróżnione prace. Jedna z zaprezentowanych prac bardzo wyróżniała się na tle pozostałych – wzbudziła entuzjazm Sądu, którego zdaniem najlepiej spełniła warunki konkursu. Decyzję o jej wyborze Sąd podjął jednogłośnie. Po komisyjnym otwarciu kopert okazało się, że praca ta została nadesłana przez PL Studio Patryk Żurawski z Warszawy.

muzeum warszawyNagrodzona praca odznacza się niezwykłą kulturą podania, czytelnością i komunikatywnością przekazu, konsekwencją, a także bardzo wysokimi walorami estetycznymi. Poparte jest to głęboką analizą przestrzeni. Praca jest skromna i oszczędna w swoim wyrazie, ale jednocześnie bardzo spójna, ma zdecydowany charakter oraz dużą siłę oddziaływania.

Spośród 23 prac zgłoszonych do konkursu do drugiego etapu zakwalifikowało się sześć, z których dwie (Nizio Design International i Pracownia 307kilo) zostały uhonorowane równorzędnymi trzecimi nagrodami, a kolejne trzy (Pracownia WWAA, MOOD Design i M-ost Małgorzata Zmysłowska) – wyróżnieniami. Sąd postanowił nie przyznawać drugiej nagrody. Pełne uzasadnienie decyzji Sądu, wraz z opinią o wszystkich pracach, które zakwalifikowały się do finału konkursu, można pobrać z Biuletynu Informacji Publicznej Muzeum Warszawy – uzasadnienie wyboru Sądu Konkursowego oraz informacja o wynikach konkursu.

Po negocjacjach i podpisaniu umowy ze zwycięzcą konkursu możliwe będzie przejście do projektowania ekspozycji, które ma przebiegać etapowo i zakończyć się jeszcze w tym roku. Ze swojej strony Muzeum ma już gotową wstępną koncepcję kuratorską wystawy.

Wystawa pokonkursowa oraz spotkanie z PL Studio Patryk Żurawski, podczas którego autorzy przybliżą założenia koncepcji, odbędzie się w lutym.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz