„Rudy 102″ nowym czołgiem w World of Tanks. Jest jednak kilka „ale”...


Marzenie setek tysięcy polskich graczy World of Tanks spełniło się. Do gry wkrótce zostanie wprowadzony nowy czołg - T-34-85 „Rudy 102”. Wirtualni czołgiści będą mogli teraz walczyć legendarnym pojazdem z serialu Czterej pancerni i pies. Jest jednak kilka „ale”...

34_85_Rudy_1

T-34-85 „Rudy 102” / fot. wot-news.com

Po pierwsze czołg niemal na pewno będzie czołgiem premium, a więc dostępnym w grze wyłącznie za pieniądze. W Polsce o „Rudym 102” słyszał niemal każdy dlatego taki sposób wprowadzenia czołgu do rozgrywki  można łatwo wytłumaczyć względami finansowymi producenta. Popularność tej maszyny będzie również zależała od parametrów, jakie określą mu producenci.

Jednak kosztowność tego wydatku nie będzie największą przeszkodą dla polskiego gracza. Zapewne razić w oczy będą czerwone gwiazdy na kadłubie legendarnego polskiego czołgu, przecież w filmie ich nie było. Detalem w tym zestawieniu będzie to, iż na kadłubie orzeł jest w koronie, ale akurat na taką niewierność rekonstrukcyjną gracze na pewno przymkną oko.

Jeśli radzieckich symboli nie będzie można w garażu gry zmienić na inny emblemat (co w ogóle jest możliwe w grze), to z pewnością czeka nas gorąca dyskusja na temat takiej wersji „Rudego”, a na producentów spadnie grad krytyki.

Jednak nie można nie zauważyć, iż na filmikach z „Rudym” czerwonych gwiazd już nie ma:

Może ich umiejscowienie na screenie ma tylko pokazać „przynależność” czołgu do radzieckiego drzewka technologicznego? Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy gry w przyszłości spełnią kolejne marzenie polskich graczy , w tym moje, jakim jest polskie drzewko technologiczne. Myślę, że w Polsce w WOT-a grałoby po takim ruchu jeszcze więcej osób.

Czołg, co prawda jest zrobiony bardzo realistycznie i zadbano o najmniejsze szczegóły kadłuba, jednak dla aż miliona kont zarejestrowanych w Polsce1 warto byłoby nie prowokować kontrowersji.

World of Tanks to jedna z najpopularniejszy gier (MMO) na świecie. Została wyprodukowana i wydana w 2011 r. przez Wargaming.net. Poświęcona pojazdom pancernym przełomu pierwszej i drugiej połowy XX wieku. Gracze z całego świata wcielają się w rolę pancerniaków walczących w wieloosobowych bitwach. W 2013 r. liczba zarejestrowanych graczy przekroczyła 50 milionów. Gra wpisana jest w Księdze rekordów Guinnessa jako rekordzista w kategorii „największej liczby graczy zalogowanych jednocześnie na jednym serwerze gry MMO”.

AKTUALIZACJA

Po publikacji artykułu uzyskaliśmy stanowisko Wargaming.net, które jest dostępne tutaj.

Zdjęcia „Rudego”:

34_85_Rudy_3

T-34-85 „Rudy 102” / fot. wot-news.com

34_85_Rudy_5

T-34-85 „Rudy 102” / fot. wot-news.com

 1. „Milion” polskich graczy w World of Tanks, http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,12595666,_Milion__polskich_graczy_w_World_of_Tanks.html []

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

12 komentarzy

 1. Mysteriozo pisze:

  Oj będzie gorąco, jeśli to ostateczny kształt na prawej stronie się zakotłuje. Ale rzeczywiście piękne wykonanie.

 2. Jark pisze:

  Ciekawe jak nazwa zaloge.

 3. mccp pisze:

  ewidentny fejk. gwiazdy nijak mają się jakością tekstury do reszty czołgu. wygładzania brak, zero antyaliasingu oznacza robotę gimba w paintcie.

  • Wojtek Duch pisze:

   Na wszelkich znalezionych przeze mnie screenach na różnych stronach wygląda tak jak w wiadomości.

 4. Jark pisze:

  Za ile?

 5. AleOcoCho pisze:

  Ale o co chodzi? Rudy przyjechał ze wschodu z Armią Andersa to jaką ma mieć gwiazdę? Białą w okręgu?

  • Wojtek Duch pisze:

   Ale jak mniemam ten czołg ma być hołdem dla „Rudego” a nie czołgów T-34-85 z Armii Andersa, czy jakiekolwiek innej.

 6. Jark pisze:

  I sie wyjaśniło, jednak producenci nie maja gdzies polskich graczy i ktos nad tym czuwa. Świetnie! To, co? Pluton? 😉

 7. Maro pisze:

  Orzeł w koronie? Od kiedy??!!

 8. Szymon pisze:

  Chciałbym dodać iż Polskiefo drzewka nie będzie gdyż rudy 102 jest czołgiem radzieckim (t-34-85) a nie polskim. Kednak zgadzam się co do gwiazd których być nie powinno.

Zostaw własny komentarz