Poznańskie Muzeum Broni Pancernej promowane wśród milionów graczy


Producenci gry World of Tanks, która każdego dnia skupia przed ekranami komputerów miliony graczy na całym świecie promuje polskie Muzeum Broni Pancernej oraz jego działalność. Zachęca swoich użytkowników do włączenia się w pomoc przy renowacji Pz.Kpfw. III Ausf. N.

Wiadomość na stronie World of Tanks

Wiadomość na stronie World of Tanks

W przetłumaczonej na wszystkie wersje językowe informacji, która trafiła do milionów graczy, twórcy World of Tanks przedstawili działalność poznańskiego Muzeum Broni Pancernej działającego przy centrum Szkolenia Wojsk Lądowych oraz jego dotychczasowe remonty oraz rekonstrukcje. W zbiorach muzeum znajdują się m.in. czołgi T-70, Cruiser Tank Mk VIII Centaur Mk I typ C, T-34/76, Sherman Firefly oraz IS-3.

Jednym z najnowszych projektów MBP jest rekonstrukcja niemieckiego czołgu średniego PzKpfw III Ausf. N, który został sprowadzony z Norwegii w 2013 r. Pojazd poza kadłubem był całkowice zdekompletowany. Dlatego by ta rekonstrukcja się udała koniecznych jest wiele części zamiennych, których muzeum poszukuje.

W tę akcję włączył się wargaming.net, który wspiera rekonstrukcje czołgów na całym świecie. W Rosji dzięki środkom tej firmy trwa budowa czołgu Maus, o czym pisaliśmy tutaj.

Ze względu na to muzeum zwraca się do miłośników broni pancernej i kolekcjonerów należących do społeczności „World of Tanks” z gorącą prośbą o pomoc w skompletowaniu brakujących elementów tego czołgu. Szczególnie potrzebne są elementy układu jezdnego: ogniwa gąsienic, koła (jezdne, rolki podtrzymujące, koło napędowe), wahacze i drążki skrętne. Poszukiwane są także wszystkie elementy wyposażenia wewnętrznego czołgu. Każda pomoc się liczy - apeluje muzeum na stronach worlfodtanks.eu.

PzKpfw III Ausf. H we francuskim Musée des Blindés / fot. yankey, CC-BY-SA 2.5

PzKpfw III Ausf. H we francuskim Musée des Blindés / fot. yankey, CC-BY-SA 2.5

Pz Kpfw III w World of Tanks / fot. wargaming.eu

Pz Kpfw III w World of Tanks / fot. wargaming.eu

World of Tanks to masowa gra sieciowa (MMO) poświęcona pojazdom pancernym przełomu pierwszej i drugiej połowy XX wieku. Gracze otrzymują możliwość zmierzenia się twarzą w twarz z innymi miłośnikami stalowych bestii z całego świata. Ty też stań do walki o panowanie nad nim. W lutym 2013 roku liczba zarejestrowanych graczy przekroczyła 50 milionów.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. Maław pisze:

    Takie fajne muzeum, może MON powinien im sypnąć coś więcej, by stworzyć w Poznaniu wielkie i nowoczesne muzeum bronii pancernej?

  2. Jark pisze:

    Musimy się nauczyć takie instytucje wykorzystywać do promocji Polski.

Zostaw własny komentarz