Mistrzostwa Świata World of Tanks Grand Finals 2015 już wkrótce w Warszawie


W dniach 25-26 kwietnia w warszawskiej Hali Expo XXI zostaną rozegrane finały Mistrzostw Świata w World of Tanks 2015. Do stolicy Polski przyjedzie 12 najlepszych drużyn z całego globu, które będą rywalizować na najwyższym, międzynarodowym poziomie o tytuł mistrzowski. Pula nagród pieniężnych na tym wydarzeniu wynosi 300 000 USD (ponad 1 000 000 PLN).

WGL_Logo_PNGNa wydarzeniu będą obecne dwa prawdziwe czołgi, uważane za zwycięzców II Wojny Światowej, T-34/85 oraz kanadyjska wersja Shermana M4A1. Obie jednostki są częścią zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, z którym współpracuje firma Wargaming. Te legendarne pojazdy zostaną odnowione i przygotowane specjalnie na Mistrzostwa Świata World of Tanks Grand Finals 2015. Wszyscy odwiedzający wydarzenie będą mogli mieli okazję aby poznać ich historię, a po zawodach, odnowione czołgi cieszyć będą gości Muzeum Wojska Polskiego.

To dla nas ogromna przyjemność, że kolejny raz współpracujemy przy organizacji Finałów Mistrzostw Świata Grand Finals w grze World of Tanks. Tegoroczna impreza zbiega się z 70. rocznicą zakończenia II Wojny Światowej. Postanowiliśmy, że jest to doskonała okazja, aby zaprezentować Państwu dwa wozy bojowe, które są zwycięzcami tego konfliktu. Będą to czołgi średnie: T-34/85 i produkowany w Kanadzie, Sherman M4A1 – powiedział Mirosław Zientarzewski, kierownik Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej, oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Mistrzostwa Świata World of Tanks - Grand Finals 2015 w Warszawie to wydarzenie w pełni darmowe dla publiczności. Odwiedzający mogą liczyć na możliwość zdobycia wielu unikatowych nagród związanych z tą popularną grą komputerową.

WGL_Assets_Photos_Image_01Nowe zasady rywalizacji bazujące na ciągłym ataku i obronie sprawią, że rozgrywki będą naprawdę emocjonujące. Bieżący format rozgrywek powstał przy współpracy z profesjonalnymi graczami eSportowymi. Zarówno atakując, jak i broniąc, drużyny muszą aktywnie rywalizować, co wpłynie pozytywnie na dynamikę bitew. Wyeliminowano remisy, a to sprawi, że zwycięski zespół wygrywa całą pulę.

O lidze Wargaming.net

Liga Wargaming.net to zawodowa organizacja eSportowa założona w 2013 r. Rywalizacja odbywa się w popularnej grze World of Tanks, działa cały rok i pozwala graczom profesjonalnym, jak również okazjonalnym, rywalizować między sobą.

Liga promuje kulturę eSportu poprzez wydarzenia na dużą skalę oraz stały dopływ nowych treści, zyskując popularność wśród graczy i widzów. Wysokie nagrody pieniężne, turnieje na dużą skalę i transmisje na żywo do milionów użytkowników na całym świecie – to wszystko powoduje, że Liga stale zyskuje na popularności, a jej nadrzędnym celem jest przekształcenie eSportu w regularny sport.

Liga Wargaming.net narodziła się z inicjatywy oddolnej graczy i przekształciła się w międzynarodową organizację eSportową. Zawsze na pierwszym miejscu stawia społeczność gry i ewoluuje bazując na jej opiniach. Format rozgrywek i zasady powstają przy współpracy z profesjonalnymi graczami.

Infrastruktura ligi Wargaming.net daje aspirującym graczom przejrzystą ścieżkę rozwoju w drodze do zaistnienia na scenie eSportowej. Podzielona na trzy dywizje, złotą, srebrną i brązową, co pozwala utalentowanym graczom odnaleźć się w świecie profesjonalnych zawodników i ułatwia tym samym drogę w karierze.

O firmie Wargaming 

Wargaming to firma produkująca gry, jeden z liderów rynku free-to-play MMO, wielokrotnie nagradzani twórcy i wydawcy oprogramowania rozrywkowego. Firma została założona w 1998 roku, do tej pory stworzyła i wydała ponad 15 tytułów. Obecnie koncentruje się na serii drużynowych wojennych gier MMO poświęconych bitwom okresu połowy XX wieku, w tym walkach czołgów w World of Tanks, potyczkom lotniczym w World of Warplanes oraz morskich bataliach w World of Warships. Te trzy powiązane ze sobą gry komputerowe utworzą jedno uniwersum zintegrowane w ramach portalu www.wargaming.net

Jako część strategii operacyjnej, Wargaming obrał za cel obecność na różnych platformach sprzętowych. W 2014 roku firma wydała World of Tanks: Xbox 360 Edition oraz World of Tanks: Blitz. Edycja na konsolę Xbox 360 przedstawiła graczom epickie bitwy na ekranach telewizorów, natomiast wersja mobilna rozszerzyła uniwersum o smartfony i tablety.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Soniek pisze:

    Fajno, polecam dla fanów gry dodatkowo turniej w tą sobotę w warszawskim megastorze w ch jupiter, bedzie turniej open z nagrodami m.in. kodami do wota itp

Zostaw własny komentarz