Zespół HellRasiers wygrał w Warszawie Mistrzostwa Świata w World of Tanks


Reprezentujący Wspólnotę Niepodległych Państw z drużyny HellRasiers wygrali Mistrzostwa Świata w World of Tanks The Grand Finals zgaraniając za to 150 tys. dolarów. W finale nie dali szans azjatyckiej ekipie EL Gaming pokonując ją, aż 7:1.

11180014_952723388095491_547959102_n

Rosyjski zespół HellRasiers wygrał w Warszawie Mistrzostwa Świata w World of Tanks / fot. Konrad Tracz

Zwycięzcy w finale urządzili sobie na przeciwnikach krwawą łaźnię. Agresywną grą pokazali, co to znaczy blitzkrieg. Ich zwycięstwo nie było nawet przez chwilę zagrożone. EL Gaming pierwszy punkt zdobyło dopiero przy stanie 5:0. Świetne zorganizowani HellRasiers kończyli wszystkie pojedynki w przeciągu zaledwie 3 minut. Ryzykowna strategia podczas gry, koordynacja zespołu, a także indywidualne umiejętności graczy przesądziły o ich triumfie w The Grand Finals. W drodze do finału zespół pod banderą WNP (w skład wchodzą Białorusini, Rosjanie i Ukraińcy) pokonał zeszłorocznych mistrzów świata Natus Vincere 5:2.

W meczu o trzecie miejsce Natus Vincere pokonali bałkański Kazna Kru, w którym jednym z zawodników był Polak - 20-letni Piotr Peschke, znany jako Ealien. Stream z finału można zobaczyć tutaj.

The Grand Finals World of Tanks odbywają się w Polsce po razu drugi. Liga Wargaming.net to zawodowa organizacja eSportowa założona w 2013 roku. Rywalizacja odbywa się w popularnej grze World of Tanks, działa cały rok i pozwala graczom profesjonalnym, jak również okazjonalnym, rywalizować między sobą.

World of Tanks to sieciowa, drużynowa gra akcji dla wielu graczy (MMO), której tematem przewodnim są starcia pojazdów pancernych. Wkrocz na pola epickich bitew pancernych okresu drugiej wojny światowej razem z innymi żądnymi chwały zawodnikami z całego świata. Arsenał to ponad 220 pojazdów pancernych pochodzących z Ameryki, Niemiec, Francji, Związku Radzieckiego, Chin i Wielkiej Brytanii – a każdy z nich został jak najwierniej odwzorowany pod względem historycznym.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Tyminski pisze:

    Szkoda, że Kazna z Polakiem nie zajęła chociaż 3 miejsca.

Zostaw własny komentarz