Wschód spotyka się z zachodem. M-1 Medieval


Prezentujemy kolejną niezwykłą walkę powstającej formuły M-1 Medieval, w której naprzeciwko siebie stanęli Amerykanin Michael Ivey i Rosjanin Siergiej Ukołow. Rosjanin jest niemal legendą walk rycerskich w tym kraju, będąc pięciokrotnym mistrzem świata i dziesięciokrotnym mistrzem Rosji. Doświadczenie Amerykanina prezentuje się nieco „blado”, co widać w czasie walki.

Rycerze na ringu

Walka odbyła się 15 sierpnia 2014 jako jedna z pierwszych tego typu. Starcie rycerzy odbyło się przy okazji gali MMA, a całość wydarzenia nosiła nazwę „Bitwa Newska”. Na samym początku walka wydawała się statyczna, wojownicy badali swoje możliwości i wytrzymałość. Bardzo rzucała się w oczy tarcza Iveya, która mogła jedynie rozdrażnić Rosjanina. Brak sztywnego zamocowania broni zaowocował parokrotnym wytrąceniem oręża z ręki Amerykanina, jak i rozerwaniem części osłony kolczej twarzy.

Kolejne rundy to już miarowe deklasowanie Iveya przez Ukołowa. Znalazł on ewidentnie lukę w obronie Amerykanina, który z dziwnych przyczyn mało aktynie blokował uderzenia tarczą i rękawicą w twarz. Miarowe męczenie zawodnika ze Stanów doprowadziło do dużego wycieńczenia, co szczególnie widać oczy pod koniec starcia, kiedy Michael słania się na nogach. W trzeciej rundzie zawodnik z USA próbował wszakże przejąć choć trochę inicjatywę, na co nie pozwoliły pewność siebie, opanowanie, celność i lepsza wytrzymałość Siergieja. Wydaje się, że w pewnym momencie traktował on przeciwnika za oceanu jak worek treningowy, którym w efektowny sposób miotał po macie.

Walka, choć nierówna, pokazała wyrafinowanie Rosjanina, lepsze przygotowanie zarówno techniczne jak i kondycyjne. Druzgocące zwycięstwo Ukołowa cieszy oko i obrazuje wyraźnie wagę gruntownego przygotowania i doboru sprzętu. Wydaje się, że walka mogłaby skończyć się szybciej, gdyby Rosjanin użył tasaka, jednak może lepiej, że pozostał przy lżejszym mieczu.

 

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz