Benito Mussolini zniknie z pamiątek w Rimini


Władze miasta Rimini nad Adriatykiem chcą zabronić sprzedaży pamiątek z wizerunkiem włoskiego dyktatora - Benita Mussoliniego. Głównym wrogiem wizerunku duce jest tamtejszy burmistrz.

Benito Mussolini

Do Rimini przyjeżdżają tysiące turystów, którzy zasilają lokalną sprzedaż pamiątek wakacyjnych. Wśród nich popularnością cieszyły się przedmioty z wizerunkiem faszysty - Mussoliniego. Producenci pamiątek firmowali swoje produkty twarzą duce ponieważ urodził się on niedaleko Rimini. Tak było przez lata - teraz praktyka ta ma zostać zakończona.

Turyści mogą kupić przeróżne torby, koszulki, popiersia, butelki wina, zapalniczki, kubki, szklanki oraz fartuchy z wizerunkiem Mussoliniego, niekiedy na obrazkach widnieje także Adolf Hitler. Są całe witryny sklepowe wypełnione wyłącznie przedmiotami odnoszącymi się do czasów faszystowskich Włoch oraz niemieckiego nazizmu. Handel takimi „pamiątkami” ma w całej okolicy charakter masowy. Skargi na promocję symboli totalitaryzmu składało już wielu turystów.

Dopiero burmistrz Rimini Andrea Gnassi wystąpił z prośbą do parlamentu Włoch o zmianę ustawodawstwa, tak aby można było karać apologię faszyzmu w kontekście handlu pamiątkami.

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz