I Ty zostań genealogiem w swojej rodzinie!


Interesujesz się historią rodziny? Chciałbyś stworzyć drzewo genealogiczne swoich ziomków? Jeśli Twoje „korzenie” tkwią w województwie kujawsko – pomorskim to ta informacja jest dla Ciebie.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013, stworzono projekt dla miłośników historii i ułatwiający poszukiwanie swoich rodzinnych korzeni. „Źródła genealogiczne mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego” jest to projekt realizowany wspólnie przez Archiwa Państwowe w Toruniu i Bydgoszczy. Celem jest digitalizacja akt metrykalnych znajdujących się w wymienionych archiwach oraz udostępnienie ich w Internecie.

Do tej pory zdigitalizowano ponad 3,2 mln stron ksiąg metrykalnych, w tym ponad 27 tys. ksiąg z 290 urzędów oraz stworzono 21 tys. indeksów.

Ponadto użytkownicy sami mogą uzupełniać indeksy: wystarczy trochę czasu, dostęp do Internetu oraz podstawowa umiejętność odczytywania pisma.

Więcej informacji na stronie: http://www.genealogiawarchiwach.pl/

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Anna pisze:

    Miejmy nadzieję, że takie inicjatywy będą podejmowane w całej Polsce 🙂

Zostaw własny komentarz