Wrocław – Powstańcom ’44


Obchodzona w tym roku 71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest oprócz Warszawy obchodza w innych miastach. W tym roku we Wrocławiu przygotowane są - jak co roku – specjalne pokazy.

W stolicy Dolnego Śląska nie zabraknie wyjątkowego pokazu Fontanny Multimedialnej, przygotowanego dla uczczenia Powstańców. Tak jak w większości miast o godzinie „W” zawyją syreny w całym mieście. Na polecenie wojewody dolnośląskiego obrona cywilna Wrocławia uruchomi sygnał „Ogłoszenie alarmu„o godz. 17.00 do 17.03 oraz o godz. 17.08-17.11 sygnał ”Odwołanie alarmu”.

Również za dusze poległych bohaterów zostanie odprawiona msza święta w kościele Garnizonowym – bazylice pw. św. Elżbiety Węgierskiej. Niestety, również 1 sierpnia odbędzie się uroczysty pogrzeb Feliksa Badowskiego ps. „Grzyb”, powstańca, który od wielu lat mieszkał we Wrocławiu.

O godzinie 18.00, również odbędą się koncerty w nowym miejscu koncertowym Park na Wyspie przy ul. Wróblewskiego 9. Lao Che zagra praktycznie cały repertuar z płyty „Powstanie Warszawskie„. Nie zabraknie także ”Panien Wyklętych”, a wśród nich takie gwiazdy jak: Kasia Kowalska, Ania Rusowicz, Marika czy zespól Dziewczyny.

1. wROCK for FREEDOM – POWSTANIE ’44
LAO CHE gra „Powstanie Warszawskie”
PANNY WYKLĘTE/WYGNANE
Maleo Reggae Rockers & najlepsze polskie wokalistki
Miejsce: Park na Wyspie przy ul. Wróblewskiego 9 Wrocław
Termin: 1 sierpnia 2015, godz. 18.00
Bilety: od 30 zł

2. Pokaz Multimedialny Fontanny Wrocławskiej z okazji Wybuchu Powstania Warszawskiego
Miejsce: Fontanna Wrocławska – Pergola
Termin: 1 sierpnia 2015, godz. 22.00
Wstęp bezpłatny

Więcej:http://www.fakt.pl/wroclaw/wroclaw-71-rocznica-powstania-warszawskiego,artykuly,562885.html
http://www.wroclaw.pl/rocznica-wybuchu-powstania-warszawskiego-wydarzenia-we-wroclawiu

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz