„Tydzień żydowski”


Tym razem Drodzy Czytelnicy rozpoczynamy „Tydzień żydowski”! Od dziś do piątku (15.08) prezentować będziemy teksty dotyczące tematyki związanej z historią Żydów.

Pojawi się seria niezwykłych wspomnień osób, które ratowały ludność żydowską w czasie II wojny światowej. Te przejmujące opowieści są unikatowym świadectwem bohaterstwa Polaków. Dodatkowo ukaże się seria artykułów i wywiadów dotyczących kultury żydowskiej w Polsce - dawniej i dziś. Będziemy poruszać się od materiałów naukowych do wypowiedzi publicystycznych. Zaręczamy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie instytucjom: Muzeum Historii Żydów Polskich, portal Polscy Sprawiedliwi oraz Wirtualny Sztetl, które pomogły nam w przygotowaniu tego tygodnia. Zapraszamy zatem do śledzenia nowości!

Polecamy:

Muzeum Historii Żydów Polskich: http://www.polin.pl/

Portal Polscy Sprawiedliwi: http://www.sprawiedliwi.org.pl/pl/cms/strona-glowna/

Wirtualny Sztetl: http://www.sztetl.org.pl/

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. norrman pisze:

    Od dziś was olewam.Mało tych zydowskich kłamstw w codziennej żydowskiej prasie?Niech was .....

Zostaw własny komentarz