Izabela Jagiellonka. Los tak chciał - A. Zerling - Konopka - premiera


Wiek XVI, niespokojne czasy wojen z Turcją. Piękna córka króla Zygmunta Starego i Bony, Izabela, pierwsza z rodzeństwa opuszcza rodzinne gniazdo w Krakowie. Poślubia króla Węgier i wyjeżdża do Budy.

Izabela Jagiellonka Los tak chciał400Jak powiedzie się jej w obcym kraju? Czy pokocha męża? Wielkie tragedie, niebezpieczeństwa i kulisy polityki europejskiej staną przed młodziutka, osamotnioną królową.
Czy potrafi walczyć o tron i życie? Czy okaże się nieodrodną córką dumnej Bony, wnuczki królów Neapolu?

Izabela to jedna z najciekawszych sylwetek kobiet na tronach renesansowej Europy. Uparta, odważna, a przy tym czuła i delikatna. Jej życie mijało w nieustannym ogniu walk i wojen, w intrygach wielkich dworów Europy i jej własnego otoczenia.

Autorka o sobie:
„Kraków to miasto historii. Jako krakowianka chłonęłam ją od dzieciństwa. Studia filologii polskiej pomogły mi utrwalić miłość do dawnych dziejów i naszej wspaniałej kultury. Kilka lat uczyłam języka polskiego w liceach Krakowa, potem wyjechałam do Indii, Afryki, a wreszcie wraz z mężem i synem osiadałam w Kanadzie. Tam spędziliśmy najlepsze lata, niedawno powróciliśmy do Polski. Oczywiście do Krakowa. Jeszcze w Kanadzie zaczęłam pisać książki historyczne. Moim debiutem była Warna, potem Żony gubernatora Raffles, Kwiat Podola Koło fortuny czyli trzecia królowa. Pasjonuje mnie historia Polski i Europy. W moich książkach przedstawiłam osoby zapomniane, wydarzenia mało znane, aczkolwiek ważne oraz tematy rzadko poruszane. W chwilach wolnych czytam, pielęgnuje ogród i przegrywam moim marzeniom na fortepianie. Zachęcam Miłych Czytelników do sięgnięcia po moje powieści.”

Autor: Alina Zerling-Konopka
Tytuł: Izabela Jagiellonka. Los tak chciał
Wydawnictwo: Rytm
Liczba stron: 392
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2015 r.
ISBN: 978-83-7399-650-2
Cena: 39,90 zł
patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz