Spotkanie nt. strategii polityki historycznej państwa już we wtorek


Podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski poinformował, że w najbliższy wtorek odbędzie się pierwsze spotkanie poświęcone strategii polityki historycznej państwa. 

Minister Wojciech Kolarski podczas wywiadu dla „historia.org.pl” / fot. prezydent.pl

Minister Wojciech Kolarski podczas wywiadu dla „historia.org.pl” / fot. prezydent.pl

Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami w debacie oprócz prezydenta Andrzeja Dudy udział wezmą przedstawiciele środowiska akademickiego, instytucji państwowych, organizacji społecznych oraz czasopism zajmujących się polityką historyczną.

Kolarski, w wywiadzie udzielonym naszemu portalowi w sierpniu powiedział, iż najważniejszym celem polityki historycznej, za którą odpowiada w Kancelarii Prezydenta RP jest odbudowa wspólnoty. Podkreślił, że sposób przedstawiania historii również wpływa na pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Spór jest domeną historii i nie należy bać się dyskusji i sporów. Jednakże rzecz w tym, żeby pamiętać o tym co najważniejsze: o tym, co łączy i świadczy o naszej historii jako wspólnocie. Myślę, że dla nas, dla Polaków, taką rzeczą jest niepodległość - powiedział.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Bilbo pisze:

    I bardzo dobrze. Niestety, ze względu na wyjazd zagraniczny nie będzie obecny na nim prof. Cenckiewicz. Szkoda, bo chciał poruszyć m.in. bardzo mi bliski temat polityki archiwalnej.

Zostaw własny komentarz