Targi Książki Historycznej w Warszawie - zaproszenie


Miło nam poinformować, że w dniach 26–29 listopada 2015 roku w godz. od 10.00 do 18.00 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum (plac Zamkowy 4) odbędą się, organizowane już po raz dwudziesty czwarty przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum Targi Książki Historycznej.

plakat a3 2015.cdrNa targach swoją ofertę zaprezentuje ponad dwustu wystawców z całej Polski (spis wydawców): wydawcy książek historycznych, wydawnictwa muzealne, antykwariaty, instytucje kultury, producenci koszulek patriotycznych, edukacyjnych książek dla dzieci.  Po raz czwarty gościć będziemy wydawców z Białorusi.

W ramach tegorocznych Targów odbędzie się:

  • VI Salon Książki Muzealnej
  • IV Salon Książki Białoruskiej
  • IV Salon Bibliotek

Targom jak zawsze towarzyszyć będą liczne imprezy: spotkania autorskie, promocje książek, pokazy grup rekonstrukcyjnych, spacery historyczne.
Wstęp na Targi Książki Historycznej i wszystkie imprezy jest bezpłatny!

W programie XXIV TKH między innymi:

  • panele dyskusyjne i konferencje m.in.: inauguracja ogólnopolskiego Projektu „Karski my hero”; debata: Walka o dominację w Europie od XV do XXI wieku – spotkanie z prof. Brendanem Simmsem i wiele innych (spis imprez towarzyszących):
  • spotkania ze znanymi historykami i autorami. Na Targach będzie można spotkać: Sławomira Kopra, Iwonę Kienzler, Jerzego Besalę, Krzysztofa Masłonia, Piotra Zychowicza, Annę Marię Anders, Jarosława Molendę, Nikitę Pietrowa, Piotra Semkę laureatów Nagrody KLIO i wielu innych;
  • spacery historyczne m.in. Dynastia Wazów i ich kobiety, prowadzenie Iwona Kienzler; Miasto Grzechu: sensacje kryminalne warszawskiej Starówki – organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22;
  • pokazy grup rekonstrukcyjnych, kuchnia polowa;
  • lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży; book change;

W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną m.st. Warszawy - Biblioteką Główną Woj. Mazowieckiego tworzony jest Katalog OnLine Targów - http://tkh.koszykowa.pl
Osoby odwiedzające Targi będą miały możliwość korzystania z katalogu na dostępnym na Targach stoisku informacyjnym, własnych urządzeniach mobilnych oraz za pośrednictwem Internetu poza terenem targów.

 Rozdanie Nagrody Klio za najlepszą ksiązkę historyczną 

Jak co roku targom towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników konkursu o Nagrodę KLIO i wręczenie nagród na najlepszą książkę historyczną.
Członkami jury są profesorowie: Tomasz Szarota, Jan Kieniewicz, Tomasz Kizwalter, Henryk Samsonowicz, Janusz Tazbir oraz redaktorzy: Marian Turski i Tomasz Łubieński.
Wyniki Nagrody KLIO zostaną ogłoszone podczas otwarcia Targów Książki Historycznej, które odbędzie się 26 listopada (czwartek) o godz. 12.00, w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie - Muzeum.

 Szczegółowy program imprez targowych zostanie przedstawiony w dodatku targowym do „Gazety Wyborczej”, który ukaże się 26 listopada 2015 r. oraz pod adresem
http://www.historiaikultura.pl/wp-content/uploads/2014/12/Imprezy-towarzysz%C4%85ce-2015.pdf

patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz