Do wygrania: C. Iggulden „Władcy łuku” i „Zdobywca. Narodziny Imperium” [wyniki] |
Nakładem Wydawnictwa Papierowy Książyc ukazały się wyjątkowe książki autorstwa Conna Igguldena „Władcy łuku” i „Zdobywca. Narodziny Imperium”. Publikacje z serii „Zdobywca” to znakomity 5-tomowy cykl historyczny opowiadający historię powstawania jednego z największych imperiów w historii – Imperium Mongolskiego stworzonego przez Dżyngis-chana i jego potomków.
By mieć szansę na wygranie dwóch kompletów książek należało do dnia 16.12.2015 do godziny 19:00 poprawnie odpowiedzieć na pytania:
- Jakie imię nosił pierwszy znany chan Mongołów należący do dynastii Bordżiginów?
Kabuł-chan - Jaką nazwę nosiła rada chanów mongolskich zbierająca się dla odbycia narad politycznych lub wyboru nowego wielkiego chana?
Kurułaj - Jak nazywał się dowódca armii mongolskiej w bitwie pod Perwanem?
Szigiegi Kutuku
Zwycięzcami konkursu są:
Agnieszka Ligęza z Warszawy
Marek Franus z Niska
Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się ramce poniżej.
O książkach:
Zdobywca to znakomity 5-tomowy cykl historyczny opowiadający historię powstawania jednego z największych imperiów w historii – Imperium Mongolskiego stworzonego przez Dżyngis-chana i jego potomków. Autorem cyklu jest Conn Iggulden, obok Bernarda Cornwella najlepszy aktualnie autor powieści historycznych. Jego poprzednia seria książek o życiu Juliusza Cezara trafiła na listy bestsellerów, jednak światową sławę zapewnił mu szczególnie cykl , który został przetłumaczony na ponad 20 języków.
Drugi tom cyklu „Zdobywca”, pod tytułem „Władcy łuku”, to kontynuacja wydarzeń z pierwszego tomu – „Narodziny Imperium”.
Temudżyn, już jako Dżyngis-chan staje na czele zjednoczonych plemion, przygotowując się do uderzenia na potężnego przeciwnika. Długo trzeba było czekać na zgromadzenie plemion Mongołów, lecz w końcu Temudżyn z Wilków, który przybrał imię Dżyngis-chan, otrzymuje tytuł najwyższego przywódcy wraz z przysięgą wierności, którą składają mu poddani. Teraz może rozpocząć proces jednoczenia wszystkich, niegdyś walczących ze sobą ludów w jedną armię i jeden naród. Nie będzie to jednak łatwe. Dżyngis-chan musi dopilnować, by plemiona, którymi przewodzi, nie rozproszyły się po obcym terenie, lecz wspólnie uderzyły w armię wroga. Wiąże się to także z koniecznością zażegnania sporów w niespokojnych szeregach dowodzonych przez mongolskich generałów, prowadzenia mediacji między unoszącymi się ambicjami braćmi chana, a nawet powściągliwości w stosunku do dorastających synów. Młody wojownik, który przerodził się w wybitnego dowódcę wielotysięcznej zwycięskiej armii, musi się jeszcze nauczyć, jak zostać wielkim chanem narodów różnych ras i wyznań.
Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.
Wyszukiwarka zwraca tylko jeden wynik Szigiegi Kutuku (z portalu historia.org.pl) i blisko 4.000 Szigi Kutuku (w j. ang.: Shikhikhutug). Można poprosić o wskazanie źródeł do odpowiedzi?