Prawdziwa „Gra o tron”, czyli nowy serial o Wojnie Dwóch Róż


„Britain’s Bloody Crown” to kolejny serial, opowiadający historię konfliktu, który w późnym średniowieczu podzielił Anglię na dwie części. Ród Plantagenetów i jego dwie gałęzie: rodziny Lancasterów i Yorków, walczyły między sobą o koronę, a dziś są inspiracją dla kolejnych autorów i reżyserów.

large_size_1024x576

„Britain’s Bloody Crown” to serial wyprodukowany przez telewizję Channel 5

Serial jest adaptacją bestselleru pt.: „ The Hollow Crown: The Wars Of The Roses And The Rise Of The Tudors„, autorstwa Dana Jonesa. To połączenie dokumentu z telewizyjnym dramatem. Zobaczymy tu prawdziwe wydarzenia ukazane jednak w sposób przyciągający uwagę, nie zabraknie też przemocy i seksu, których tak wiele w innych, wysokobudżetowych produkcjach, takich jak ”Gra o tron”.

Serial składa się z czterech odcinków, a każdy z nich przedstawiać będzie ważny etap Wojny Dwóch Róż. Pierwszy z nich - „The mad king” - opowiada o początkach konfliktu i wojnie prowadzonej przez Ryszarda Yorka i Małgorzatę Andegaweńską, która reprezentowała w niej zarówno swego małżonka, króla Henryk VI, jak i syna, Edwarda Westminstera.

W drugim epizodzie, zatytułowanym „The Kingmaker must die„ zobaczymy katastroficzny rozpad relacji pomiędzy nowym królem Anglii, Edwardem IV, a jego kuzynem i mężczyzną, który stał za jego sukcesem, czyli Ryszardem, hrabią Warwick, którego lepiej znamy pod przydomkiem ”The Kingmaker” (Twórca królów).

„The princes must die”, to tytuł trzeciego odcinka serii, w którym poznamy jedną z największych tajemnic w historii Anglii, czyli zaginięcia książąt w Tower. Dowiemy się, jak Ryszard, książę Gloucester został królem Ryszardem III i czy maczał on palce w śmierć synów Edwarda IV.

Czwarty epizod zatytułowany „The mother’s love” przedstawi sylwetkę silnej i wyjątkowej kobiety, jaką była Małgorzata Beaufort. W wieku 14 lat została ona matką Henryka, którego dzięki silnej woli i ciężkiej pracy polegającej na spiskowaniu, zaprowadziła na tron Anglii, by mógł zapoczątkować dynastię Tudorów, jako Henryk VII.

Serial rozpoczął swoją emisję w Wielkiej Brytanii 7 stycznia 2016 roku na kanale Channel 5.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Sandra pisze:

    Bardzo fajna gra polecam. 🙂

Zostaw własny komentarz