Odwołanie od matury? MEN pracuje nad zmianami


Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje nad zmianami w egzaminie maturalnym. Chce dopuścić możliwość odwołania od jego wyniku.

Matura / fot. Marcin Otorowski, CC-BY-SA-3.0

Matura / fot. Marcin Otorowski, CC-BY-SA-3.0

Obecnie prace maturalną można oglądać w danej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, ale nie można odwołać się od jej oceny. Prawo nie przewiduje takiej możliwości. Teraz ma się to zmienić.

Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje nad projektem, by przy OKE pracowały dodatkowe, dwuosobowe komisje odwoławcze, składające się ze specjalistów w danej dziedzinie. Maturzyści będą mieli prawo napisania do nich swojego odwołania.

W porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego ma zostać uzgodniona pula miejsc na uczelniach wyższych zarezerwowana dla osób, których odwołanie okaże się skuteczne.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz