Nowy dom dla unikatowego czołgu z Australii


Dzięki pomocy firmy Wargaming udało się przetransportować australijski czołg AC1 Sentinel ze stanu Texas w USA do australijskiego muzeum Artylerii i Uzbrojenia w Cairns.

AC1 Sentinel / fot. http://worldoftanks.eu

AC1 Sentinel / fot. http://worldoftanks.eu

Pierwotnie zakupiony przez prywatnego kolekcjonera, miłośnika czołgów i założyciela fundacji Military Vehicle Technology Foundation, Jacquesa Littlefielda, obecnie czołg przechodzi proces drobnych napraw i renowacji. Wkrótce zostanie zaprezentowany publicznie na swojej ojczystej ziemi.

Australijski czołg AC1 Sentinel był jedyną konstrukcją australijską produkowaną na skalę masową podczas II Wojny Światowej. Obecnie pozostało ich już tylko 7 egzemplarzy przez co są prawdziwą rzadkością pośród czołgów. Gracze World of Tanks na PC oraz World of Tanks Blitz (iOS, Android, Windows 10) wkrótce będą mogli go przetestować w boju na wirtualnych polach bitew.

„Historia jest naszą pasją,„ powiedział Tracy Saight, dyrektor operacji specjalnych w firmie Wargaming. ”Współpracujemy z muzeami i organizacjami non-profit na całym świecie, aby zachowywać pamięć o czołgach II Wojny Światowej. Cieszymy się, że sprowadzamy Sentinela do Australii gdzie został zbudowany, tak aby Australijczycy pamiętali o swoim dziedzictwie.”

Jednym z celów Wargamingu jest zachowywanie pamięci historycznej i przybliżanie jej zainteresowanym osobom. Warto przypomnieć zaangażowanie firmy w takie projekty jak podniesienie z morza i odbudowa Dorniera Do 17 czy rekonstrukcja historycznej trasy powietrznej Alaska-Syberia. W zeszłym roku stworzyliśmy pierwszy film w pełnym widoku 360 stopni, który przenosi widza do 1941 roku w sam środek bitwy czołgami, piechotą, artylerią i myśliwcami.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz