„Walki Polaków z islamem” A. Solak - premiera


Od momentu swojego powstania islam rozszerzał się przez podboje. Natchnieni swoją wiarą muzułmańscy wojownicy prowadzili świętą wojnę, zdobywając kolejne ziemie. W końcu przyszedł czas, że dotarła ona również do polskich granic.

Walki Polakow z islamem-2Relacje Polaków ze światem islamu nie zawsze były jednoznaczne. Mamy w swojej historii przecież zasłużonych dla obrony naszej Ojczyzny polskich Tatarów czy polskich patriotów, którzy walczyli u boku armii tureckiej w XIX wieku. Jednak sporą część dziejów polsko-muzułmańskich spotkań wypełnia dramatyczna, zacięta walka w obronie wiary, tradycji i granic Rzeczpospolitej przed muzułmańskimi najazdami.

Książka Andrzej Solaka to barwna, bogata w szczegóły opowieść o tym trwającym przez wieki boju, który uczynił z Polski przedmurze chrześcijaństwa. Ukazuje ona odwagę i determinację Polaków w zmaganiach z Tatarami i potęgą turecką, ich świetne zwycięstwa i tragiczne porażki. Przedstawia również mniej znane epizody, takie jak udział Polaków w wyprawach krzyżowych, w greckim powstaniu przeciwko Turkom czy walki polskich żołnierzy na misjach w Afganistanie i Iraku.

Dzięki przywoływanym źródłom oraz relacjom naocznych świadków książka daje możliwość przeżycia pasjonującej wędrówki przez wieki. Autor w mistrzowski sposób łączy rzetelny opis historyczny z wartką, przykuwającą uwagę narracją. Jego książka to niewątpliwie ważna i aktualna lektura w kontekście wyzwań, jakie stoją obecnie przed nami.

Andrzej Solak jest absolwentem historii UJ, dziennikarzem, autorem kilku książek, w tym wydanych w Wydawnictwie eSPe Krucjaty wyklętychWarszawy ’44Kresów w płomieniach, Modlitwy mieczy Męczenników katolickich ostatniego stulecia.

Tytuł: Walki Polaków z islamem
Autor: Andrzej Solak
Wydawnictwo: eSPe
Data premiery: kwiecień 2015
Liczba stron: 352
ISBN: 978-837-482-75-08
Cena: 29,90 zł

patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

 

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz