W Milejowcu rozbił się samolot w historycznym malowaniu Luftwaffe


Do niebezpiecznego i niecodziennego zdarzenia doszło na polu w Milejowcu w gminie Rozprza. Rozbił się na nim samolot w historycznym malowaniu Luftwaffe.

fot. piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl

fot. piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl

Obecnie policjanci ustalają okoliczności awaryjnego lądowania awionetki - Zodiac, którą podróżowało dwóch mężczyzn. Ultralekki samolot podczas awaryjnego lądowania obrócił się o 1800. Uwagę zwraca drugowojenne malowanie maszyny, a w szczególności duży czarny krzyż belkowy. Jak udało nam się dowiedzieć to samolot, który brał udział w rekonstrukcji pod Strońskiem.

Poszkodowani z niewielkimi obrażeniami trafili do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Powiadomiono Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych. Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia było awaria silnika. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca oraz samej awionetki, zabezpieczyli stosowną dokumentację oraz przesłuchali świadków. Dalsze działania podejmować będzie prokuratura.

Źródło: piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Milena pisze:

    Tarcza Antyrakietowa działa 😉 Dobrze, że się nic nie stało!

  2. Bilbo pisze:

    Podczas rekonstrukcji historycznych robi za Me109.

Zostaw własny komentarz