Film z cyklu „Inside the Ships” o ORP Błyskawica. Jego historię poznają gracze na całym świecie


Wargaming i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w ramach wzajemnej współpracy przygotowały film z cyklu „Inside the Ships”. Jego bohaterem był niszczyciel ORP Błyskawica, jeden z najsłynniejszych okrętów pływających pod polską banderą. Historię Błyskawicy poznają teraz gracze na cały świecie.

orp blyskawicaW tym 13 minutowym materiale wideo prowadzący Richard „The Challenger” Cutland (były żołnierz brytyjskiej armii, prawie 30 lat służby w Royal Tank Regiment) omawia parametry techniczne jednostki, przedstawia historię i ciekawostki z nią związane. W filmie wypowiadają się również członkowie załogi okrętu, a ujęcia pochodzą z nagrań, które Wargaming rejestrował na ORP Błyskawicy w Gdyni za pomocą kilku kamer, latającego drona oraz z materiałów archiwalnych.

Film można obejrzeć pod następującymi adresami - http://www.youtube.com/watch?v=7KdiaR6wO4g oraz na oficjalnej stronie gry komputerowej World of Warships - http://worldofwarships.eu/pl/news/videos/inside-the-ships-blyskawica/. Zachowywanie pamięci historycznej jest jednym z celów strategicznych firmy Wargaming. Jesteśmy przekonani, że niniejszy film przysłuży się wzrostowi wiedzy o okręcie oraz popularyzacji ORP Błyskawicy w kraju i za granicą.

World of Warships jest darmową grą komputerową o bitwach najsłynniejszych okrętów w historii. Gracz może wybierać spośród ponad 100 wiernie odwzorowanych jednostek w ramach 4 klas okrętów i poprowadzić do boju takie legendy jak na przykład niszczyciel ORP Błyskawica, pancernik Yamato, lotniskowiec Midway, czy krążownik Moskwa lub Hindenburg.

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zostało założone w 1953 roku, rozpoczęło działalność w niewielkiej willi, usytuowanej w sąsiedztwie Bulwaru Nadmorskiego. Powstała wówczas ekspozycja plenerowa uzbrojenia morskiego i wyposażenia okrętowego. Do 2007 roku integralną częścią Muzeum były niszczyciele: początkowo ORP Burza, a później ORP Błyskawica. Od 28 listopada 2012 roku Muzeum mieści się w nowoczesnym budynku, w którym prezentowane są eksponaty związane z historią i tradycjami polskiej Marynarki Wojennej. Strona oficjalna -  muzeummw.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz