Nowe piwo. Na etykiecie legendarny niedźwiedź Wojtek


Niedługo na polskim rynku pojawi się nowe piwo Summer Ale z miętą syryjską pod nazwą „Miś Wojtek”. Inspiracją do jego stworzenia była historia syryjskiego niedźwiedzia, który został adoptowany przez 2 Korpus Polski dowodzony przez gen. Andersa.

13292836_10206111759092888_1555757840_nNa etykiecie browaru widać nawiązanie do logotypu 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii, w której służył „Wojtek”. Niedźwiedź zasłynął między innym tym, że w bitwie pod Monte Cassino nosił ciężkie skrzynie z amunicją artyleryjską i ponoć nigdy nie zdarzyło mu się żadnej upuścić.

Ponadto „Wojtek” uwielbiał słodkie przysmaki takie jak miód, marmoladę i piwo właśnie, które dostawał za dobre sprawowanie. Po wojnie trafił do ZOO w Edynburgu, gdzie żył do 1963 r.

Producentem piwa jest Surge Polonia wraz z Browar Wrężel. Nie jest to jednak pierwsze piwo z Wojtkiem na etykiecie. W 2012 r. podobny produkt pojawił się w Wielkiej Brytanii. Wyprodukował go brytyjski browar Beartown Brewery z Conglenton, o czym możecie przeczytać tutaj.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. I'm Your Turbo Lover pisze:

    Bardzo dobre piwko. Niestety we Wroclawiu kosztuje az 8,60 PLN 🙁

Zostaw własny komentarz