„Legendy warszawskie” – M. Dobrowolska-Kierył – recenzja


Kto nie słyszał najpopularniejszych polskich legend o warszawskiej Syrence czy Warsie i Sawie? Te piękne historie, które opowiadamy naszym dzieciom, zostały właśnie wydane na nowo, specjalnie dla najmłodszych czytelników. Naprawdę warto się z nimi zapoznać.

pol_pl_legendy-warszawskie-1032_1Legendy są opowieściami, które ludzie przekazują sobie z pokolenia na pokolenia i zna je każdy z nas. Już jako dzieci słyszymy je od rodziców i babć, a następnie uczymy się ich w szkole, poznając historię Polski i tego, jak według ludu powstały miasta i wspaniałe miejsca, które możemy podziwiać do dziś. Tak samo jest z legendami warszawskimi, które znane są przecież w całej Polsce.

Marta Dobrowolska-Kierył i wydawnictwo RM postanowili opublikować na nowo te popularne legendy związane ze stolicą Polski. To, co jest głównym atutem książki, w której znajdziemy historię Warsa i Sawy, słynnej warszawskiej Syrenki oraz złotej kaczki i Bazyliszka, to fakt, że legendy zostały w niej spisane współczesnym językiem. To wielki plus dla dzieci, którym z pewnością ciężko byłoby czytać historie napisane w starodawnej formie. Dzięki temu opowiadania czyta się lekko i szybko, a odbiorca nie może się nudzić, gdyż narracja jest często zabawna i poruszająca.

Legendy warszawskie są pięknie wydane. Mamy tu twardą oprawę i spory format książki. Oprócz tego odpowiednio dopasowano czcionkę, która jest duża i wygodna do czytania dla dzieci. I oczywiście jest także to, co dla najmłodszych najważniejsze, a więc kolorowe, ciekawe i zabawne ilustracje, których zdecydowanie w książce nie brakuje.

Podsumowując, Legendy warszawskie to rewelacyjna książka, w której zebrano ciekawe legendy, napisano je w interesujący sposób, a wszystko dopieszczono pięknym i barwnym wydaniem, które zachwyca przy bądź co bądź niewysokiej cenie. Naprawdę warto zapoznać się z tą pozycją i zainteresować dzieci polskimi legendami, których po prostu nie wypada nie znać.

 

Plus/minus:

Na plus:

+ kolorowe ilustracje

+ twarda oprawa

+ niska cena

+ interesujący temat

+ lekka narracja

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Legendy warszawskie

Autor: Marta Dobrowolska-Kierył

Wydawca: RM

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-7773-425-4

Liczba stron: 96

Okładka: twarda

Cena: 29,99 zł

Ocena recenzenta: 10/10

 

Korekta: Edyta Chrzanowska

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz