„Wołyń” – reakcja ukraińska na film


Członek władz Ukrainy Andrij Parubij odniósł się do filmu, w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. W emocjonalnych słowach prosi władze Rzeczpospolitej Polski, aby wstrzymały się z oceną „Wołynia”.

Według Przewodniczącego ukraińskiego parlamentu ewentualne opinie polskich polityków i urzędników na temat powyższego obrazu zostaną odebrane jako oficjalne stanowisko Państwa Polskiego. Tym samym może to pogorszyć relacje na linii Warszawa-Kijów. Andrij Parubij uważa, że Polska i Ukraina powinny stać w ramię w ramię i budować wspólny front przeciwko putinowskiej Rosji i jej zakusom.

Warszawa przychyliła się do słów wysokiego przedstawiciela władz Ukrainy i wczoraj Instytut Polski w Kijowie przełożył, na nieokreślony termin, zaplanowany na dzisiaj seans filmu Wojciecha Smarzowskiego.

4959_1-7

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Brand pisze:

    Powinni błagać o wybaczenie. Żadnych śmigłowców z Ukrainą

  2. Bilbo pisze:

    Daruj sobie kolego. W polskim interesie narodowym leży jak najściślejsza współpraca z Ukrainą.

Zostaw własny komentarz