Prezydent Duda: „Przyznanie prawdy o Zbrodni Wołyńskiej jest warunkiem dobrosąsiedzkich relacji z Ukrainą”


Prezydent Andrzej Duda podczas dzisiejszego wywiadu dla TVN24 potwierdził wczorajszy przekaz Jarosława Kaczyńskiego mówiący o tym, że odcięcie się Ukrainy od zbrodni UPA jest warunkiem zbliżenia z Polską. 

Andrzej Duda / prezydent.pl

Andrzej Duda / prezydent.pl

„Przyznanie prawdy o Zbrodni Wołyńskiej jest warunkiem dobrosąsiedzkich relacji z Ukrainą” - podkreślił prezydent w programie „Kawa na ławę” w TVN24.

Zdaniem prezydenta, prawda w relacjach polsko-ukraińskich jest kluczowa i to zarówno na poziomie władz, jak i na poziomie społecznym.

„Ta prawda jest bardzo trudna, zwłaszcza dla strony ukraińskiej, bo ona oznacza, niestety, przyznanie prawdy o tym, co działo się na Wołyniu” - dodał prezydent.

Przypomniał także, że o podjęcie konkretnych działań zwracał się do prezydenta Ukrainy - Petra Poroszenki. „Polska strona nie zgadza się na ukraińskie ustawy gloryfikujące zbrodniarzy UPA” - mówił prezydent Duda.

Prezydent powiedział, że zaproponował prezydentowi Poroszence utworzenie wspólnego centrum dobrego sąsiedztwa, gdzie m.in. należałoby szukać porozumienia także na płaszczyźnie historycznej.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Bilbo pisze:

    Jak najbardziej OK.

  2. Hussar pisze:

    Poroszenko TEGO NIE ZROBI, byłby spalony u swoich wyborców. Paradokslanie Bandera jest bandytą, ale dla prorosyjskiej części Ukrainy.

Zostaw własny komentarz